Skocz do zawartości
KrainaMc.pl
Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Masowy degrad - Czyli o tym co pisze o nas Gazeta Wyborcza (artykuł Pani Małgorzaty Kolińskiej-Dąbrowskiej)

Daffit

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gosiak_ napisał:

Napiszą artykuł o minecrafcie ale o tym co się dzieje na przykład w szkołach już nie, tam są o wiele gorsze problemy. Ile ja znam osób które chciały popełnić samobójstwo przez problemy nabyte w szkole xD

Ja już nawet wcześniej o tym wspomniałam xD Ale co tam ze szkołami, to gry przecież powodują przemoc, stres, samobójstwa ludzi. A ja myślałam, że gry są bardziej formą rozrywkową i relaksacyjną, by odpocząć od otaczającego świata.

• Super 1
  • Lubię to 2

5 minut temu, _blackswan napisał:

Ja już nawet wcześniej o tym wspomniałam xD Ale co tam ze szkołami, to gry przecież powodują przemoc, stres, samobójstwa ludzi. A ja myślałam, że gry są bardziej formą rozrywkową i relaksacyjną, by odpocząć od otaczającego świata.

Tak to jest, jak osoba 35+ kompletnie nic nie wie co się dzieje dookoła niej, ale przecież gry zue, strzelanki zue, minecraft zuy bo tam sie mieczem bijo. 

W sumie to są artykuły z serii: nic nie wiem o grach, ale o nich napisze :D

• Super 2
  • Lubię to 1

Miałem już nie odpisywać na tą żenadę, ale po przeczytaniu drugiego artykułu aż mnie mocny cringe łapie. Każda nasza opinia jest odbierana jako hejt. Przecież jest coś takiego jak wolność słowa, czyż nie? Niektórzy widzę dalej nie rozumieją. Ja chcę się też dowiedzieć, skąd się wzięło 150 osób w administracji na dwóch serwerach? Skąd te dane? Chętnie zobaczę. Na obydwu serwerach nawet 100 nie było, chyba ktoś musi się nauczyć liczyć, a nie strzelać i pisać tyle, ile się podoba, żeby bardziej dokopać. To już nawet nie jest śmieszne, tylko żenujące. Właśnie dzięki tym artykułom pokazujecie, Gazeto Wyborcza, ile was obchodzi sytuacja w kraju i w realnym życiu, bo warto zająć się młodszymi, którzy MAJĄ RANGĘ NA SERWERZE MINECRAFT. Naprawdę brak mi słów na ten temat. A no tak, przecież są narażani na wielki stres. Tyle, że jakoś tego nie widzę. Gorsza sytuacja jest w szkołach i, często, w domach. 

Skoro się już tak uwzięliście na Krainę i MojeMc, to też zajmijcie się innymi serwerami, bo to przecież niesprawiedliwe. No tak, nie ma czegoś takiego, jak sprawiedliwość. Moglibyście przynajmniej zapytać osoby poniżej 16 roku życia, jak ranga na serwerze wpływa na nich, co ona im daje, dlaczego się zgłosili, ale nie. Warto napisać artykuł, bo takie są przekonania. Często one mylą, ale co ja tam wiem, przecież mam tylko 16 lat, a niektórzy dorośli wciskają kłamstwa innym, żeby oni też tak myśleli. Właśnie pokazaliście, jak bardzo kłamiecie i oszukujecie innych, a media powinny przekazywać prawdziwe informacje, a nie robić problem innym. Bo co? To, że piszecie w gazecie artykuły to znaczy, że jesteście lepsi, a my gorsi? Opinie ekspertów również powinny się opierać na opinii głównych bohaterów artykułu, no ale cóż... Takie są realia. Pokazujecie też, że guzik was obchodzi sytuacja biednych, prześladowanych, odczuwających cierpienie, bo ważniejsze jest pokazanie, jak to Gosia i Daffit "zatrudniają" młodsze osoby, żeby "pracowały" i żeby jeszcze ich "wyzyskiwali". Kompletna żenada. Znajdźcie sobie inny temat, a nie szukacie okazji do zrobienia szumu i zarobku. 

To jest moje podsumowanie i OCENA (nie hejt, zaznaczam) ostatnich artykułów. To jest argument, żeby nie zawsze wierzyć mediom. Jak się nie znacie, to po prostu o tym nie piszcie.

Dziękuję za przeczytanie i życzę wszystkim Czytelnikom miłego wieczoru.

• Lubię to 6

Godzinę temu, Prince0fIce_ napisał:

Znajdźcie sobie inny temat, a nie szukacie okazji do zrobienia szumu i zarobku. 

Może to denerwujące, i troche niezgodne z kontekstem, ale przypomnę że właśnie na tym opiera się w głównej mierze praca dziennikarzy i reporterów. Mają zrobić jak najwięcej szumu wokol jakiejkolwiek sprawy byleby tylko coś sie sprzedalo. nie obchodzi ich czy to, o czym piszą ma jakiś wpływ na dzieci czy nawet ludzi. Tu chodzi o sensacje i rozgłos, a najlepszy rozgłos jest wtedy, kiedy interesują sie tym osoby dobrze obeznane z internetem, jak i w tym przypadku. Zauważmy jak na szeroką skalę sie to roznioslo, caly serwer o tym huczy, na youtubie nawet na glownej pojawiaja sie filmy o tym artykule oraz biega on po wielu serwerach oraz chatach discord. (z tego momentu chcialbym pozdrowic pania Justynę, która na bieżąco monitoruje WSZYSTKIE media, które znajdują sie w życiu córki i związane są z tym tematem, oraz odrazu i na bieżąco wysyła je Pani dziennikarce.)

Drugi Artykuł (tak sądze, to tylko moja opinia) mial na celu pokazanie nam (osobom probujacym wysmiac czy przeciwstawic sie slowom dziennikarki) ze jestesmy bezradni wobec sił mediow, gdzie kazde slowo moze zostac przekręcone w zupelnie inne znaczenie.

Edytowane przez Cerazy
  • Super 3
  • Lubię to 1

Przecież nikt nie ma za złe tym, którzy dostali te legendy na rok... 

W końcu stracili coś, na co pracowali długo i te rangi to forma zadośćuczynienia, bo to nie ich wina, że rang już nie mają. Skoro praca bez wypłaty to wyzysk, to dlaczego jest coś takiego jak bezpłatny okres próbny w pracach albo bezpłatne staże, gdzie, notabene, trzeba też jakąkolwiek pracę wykonywać? Miałam się nie wypowiadać, ale chyba muszę. Dlaczego przez tyle lat nie było problemu z tym, że najmłodsi chcą pomóc i być częścią większej społeczności, a teraz nagle stało się to wyzyskiem i bezprawiem? Dlaczego tylko nasz serwer został "zaatakowany" taką listą oskarżeń? Ponadto, zauważyłam, że przytakują Wam jedynie osoby z pokolenia wyżej (nasi rodzice, wujkowie, ciocie), którzy często nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Mówicie, że na serwerze, dzieci są często skazane na hejt, stresowanie się czy tam inne formy złych zachowań ze strony graczy. Jednakże, takie zachowania też są w szkołach! I to nie wina dzieci, że są obrażane, prześladowane, to jest wina rodzica dziecka, który przeskoczył jakieś ważne rzeczy w kwestii wychowania swojej pociechy. Dobrze wychowane dziecko nigdy nie będzie prześladowało drugiej osoby. Tak samo w internecie. Wtedy dzieci pokazują, na co je stać. Myślą, że są anonimowe (a to jednak nieprawda). Najgorsze, co można robić to obwiniać ofiarę za to, co jej robili. Jak wcześniej wspomniano, tutaj nie ma czegoś takiego jak etat (40 godzin 'pracy'), zlecenie czy tam dzieło (wymagana ilość nadanych kar na tydzień). Wszystko tutaj jest dobrowolne, nikt nie siedzi w administracji na siłę i może w każdej chwili zrezygnować. Jeszcze jest kwestia wycieku danych osobowych. Nikt nie każe podawać swojego imienia i nazwiska w internecie. Zanim dajemy dostęp do internetu dzieciom, powinniśmy kilka kwestii wyjaśnić, by były w nim po prostu bezpieczne. 

Widzicie problem w tym, że dziecko rozwija swoje umiejętności społeczne, komunikatywne, że "pracuje" bez umowy, bez zgody rodzica. Jednakowoż nie widzicie problemu w tym, że dzieci w szkołach są zmuszane do umienia wszystkiego jednocześnie, muszą być idealne z polskiego, angielskiego, matematyki, chemii, fizyki, muzyki, muszą ładnie rysować, pisać, śpiewać, grać na jakimś instrumencie, być dobre w sporcie. Często też mają ogrom zajęć pozalekcyjnych, co skutkuje skróceniem ich "dzieciństwa" i to też zaburza prawidłowy rozwój. My nie wymagamy, by ktoś siedział te 50 godzin tygodniowo, ale jeśli już ma swój czas na granie po szkole i jest w tej administracji, to wchodzi na serwer i dba o graczy. Jeśli nie chce, to nie wchodzi i może powiedzieć, że trochę chce odpocząć. Nie rozliczamy nikogo z niczego. Nikt nie każe siedzieć im po kilka godzin dziennie, kosztem swojego zdrowia czy życia poza internetem. Pozwalajmy dzieciom czasem na podejmowanie decyzji samodzielnie i nie narzucajmy im, kim mają być w przyszłości, bo może jednak nasze wymarzone dziecko nie chce być doktorem, tylko, na przykład, piosenkarzem. 

Pozdrowionka. 

• Super 11
  • Lubię to 1

5 minut temu, TikaTeko napisał:

To dawajcie wypłatę administracji.

Należy się im jakaś wypłata ponieważ opiekują się trybami itd. 

A co dzień z 20 os kupuje tokeny/rangi za 20zł nawet więcej więc jeżeli by dostali nawet to 20 paypal / psc miesięcznie było by dobrze i nikt by się nie doczepił.

Prawie żaden serwer w Polsce nie płaci administracji, to co napisałeś jest głupie, ponieważ jest to wolontariat i sami chcą pomagać, aby zarabiać musieli by mieć 16+, poczytaj w prawie. Zapłatę dostają w postaci "popularności" i itemków z rang premium, poczytaj komentarze wyżej, to się też dowiesz co oznacza ranga "ChatMod" i bycie w administracji.

Edytowane przez maciachadamcia
  • Super 3

Godzinę temu, TikaTeko napisał:

A co dzień z 20 os kupuje tokeny/rangi za 20zł nawet więcej więc jeżeli by dostali nawet to 20 paypal / psc miesięcznie było by dobrze i nikt by się nie doczepił.

A gazeta wyborcza to za przeproszeniem "Mendy" 

(Mam nadzieje, ze to bait ale) Gdy byłem opiekunem, moją wypłatą było zadowolenie graczy, ich szczęście, zwykłe słowa takie jak "dziękuję za pomoc". W podaniu na helpera nigdzie nie było wzmianki o wynagrodzeniu, zapłaty pieniężnej, ale była wzmianka o tym, czy lubię pomagać innym, więc się wtedy zgłosiłem.

Edytowane przez ModziQ
  • Super 1

Godzinę temu, TikaTeko napisał:

XD? Śmieszne gdybyś byl/a na miejscu Gosiii i Daffita to byś nie pomyślał/a nawet o tym idę o zakład bo uznałbyś to za głupie. Zrób serwer i rozdawaj z 60 osobom co tydzień lub dwa dwadzieścia psc lub PayPal xd. W sumie jak  są nieletni to nie mogą otrzymać wypłaty xd.

2 minuty temu, Funekkk_ napisał:

XD? Śmieszne gdybyś byl/a na miejscu Gosiii i Daffita to byś nie pomyślał/a nawet o tym idę o zakład bo uznałbyś to za głupie. Zrób serwer i rozdawaj z 60 osobom co tydzień lub dwa dwadzieścia psc lub PayPal xd. W sumie jak  są nieletni to nie mogą otrzymać wypłaty xd.

I tak administracja dostawała bonusy w postaci rang (premium) na innych trybach w okresie świątecznym, czy na dzień dziecka. 

Po raz enty komentarz ale reasumując wypowiedź innej osoby. Daffit nie wiele miał do powiedzenia w tej kwestii bo to prasa, prasa manipuluje źródłami na naszą niekorzyść koloryzując je strasznie. Sam boli mnie ten fakt bo chciałem wstąpić do administracji jak i setka innych osób. Popatrzcie na to szerzej, Daffit miałby problemy gdyby się sprzeciwił prasie która nie ma o niczym pojęcia i nie interesuje się ważniejszymi sprawami. Ja również się nie zgadzam ze zdaniem prasy, brak wynagrodzenia? Wynagrodzeniem jest to gdy ktoś ci szczerze podziękuje za pomoc. Gdyby prasa zajęła się czymś faktycznie pożytecznym...ale wracając Daffit zrobił mądrze mimo że mnie też to zablolało.

• Super 1

Właściwie wszystko zostało tu powiedziane. Taka praca może być bardzo stresująca dla nastolatków, jak oni mogą zmuszać tak młodych ludzi do tak odpowiedzialnej i przymusowej pracy!
Ale jak nie ma z czego zarabiać to trzeba znaleźć jakiś temat o którym się zrobi głośno. Jak to dorośli ludzie wykorzystują nastolatków do stresującej odpowiedzialnej funkcji. I to bez żadnego wynagrodzenia! Do tego jeszcze żądają stawiania się w " pracy" ! Dziękuje, to wszystko co chciałem powiedzieć.

~~TakieGry

• Ha ha 1

5 minut temu, TakieGry napisał:

Właściwie wszystko zostało tu powiedziane. Taka praca może być bardzo stresująca dla nastolatków, jak oni mogą zmuszać tak młodych ludzi do tak odpowiedzialnej i przymusowej pracy!
Ale jak nie ma z czego zarabiać to trzeba znaleźć jakiś temat o którym się zrobi głośno. Jak to dorośli ludzie wykorzystują nastolatków do stresującej odpowiedzialnej funkcji. I to bez żadnego wynagrodzenia! Do tego jeszcze żądają stawiania się w " pracy" ! Dziękuje, to wszystko co chciałem powiedzieć.

~~TakieGry

hej, ja zadam jedno pytanie. Czy robienie artykułu powodującego pozbawienie wielu dzieci rangi na serwerze minecraft celem wlasnego zysku to tez nie wyzysk? zarabia sie na pisaniu artykułów o dzieciach, o ich ciezkiej i stresującej pracy kosztem wlasnie pozbawienia ich tego zajęcia. Dzieci odczuwają stres, zażenowanie i uczą sie potem przez takie artykuły jak te że media jedynie kłamią i manipulują. to bardzo duża hipokryzja (bynajmniej moim zdaniem) i nie powinno to miec miejsca, kiedy powoływane jest sie nawet na psychologów (kolejne pozdrowienie do Pani Justyny), którzy powinni o tym wiedzieć.

• Lubię to 1

2 godziny temu, Krzakini napisał:

Ten nowy artykuł przebił absolutnie wszystko, ale wisienką na torcie było cytowanie "obrońcy uciśnionych" pana d r u z g o t k a xd

Prawdopodobnie to ta redaktorka sama siebie zacytowała xD ale to tylko domysły

• Super 2
  • Lubię to 4

21 godzin temu, TikaTeko napisał:

Oj oj oj ten kto chce być w administracji chodzi o to ze pomaga serwerowi nie robi tego dla kasy tylko dla frajdy  bo jednak być W adm to jest fajna rzecz bo się wyróżniasz itp

• Super 1

• Gosiiia zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...