Skocz do zawartości
KrainaMc.pl
Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię? 

Na imię Mi Bartłomiej.

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera? 

Chciałbym mieć rangę blogera aby dzielić się recenzjami z użytkownikami forum oraz aby mieć przyjemność z możliwości tworzenia i udostępniania takich.

Planowana tematyka bloga: 

Na Moim blogu będą znajdowały się recenzje, głównie aplikacji mobilnych. Chciałbym mieć rangę blogera aby dzielić się recenzjami z użytkownikami forum oraz aby mieć przyjemność z możliwości tworzenia i udostępniania takich. Na pewno będą pojawiać się wpisy innej tematyki w dniach, gdy nie będzie dużo czasu.

Napisz coś o sobie: 

Cześć! Jak już wiecie, Moje imię to Bartek, mam rocznikowo 13 lat oraz chodzę do 7 klasy. Interesuje się gastronomią oraz grami komputerowymi.  Już posiadałem rangę blogera, ale zrezygnowałem z niej co było najgorszym pomysłem. Miałem wrócić na wakacje, ale plany się zmieniły. Aktualnie nie brakuje Mi czasu, a wena Mi wróciła do wystarczającego stopnia aby ponownie dzielić się Moimi wpisami. Zapewne ktoś z was powie, że nadal jestem toksyczny i nie powinienem robić tego podania. W ostatnich dniach przemyślałem Moje zachowanie na Krainie i postanowiłem je poprawić. 

Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:

Cześć! 
W dzisiejszym wpisie zaprezentuje wam aplikację mobilną Card Heroes.
Zapraszam do czytania. :)

Wprowadzenie

Aplikacja wydana przez Skytec Games na platformę android. Niestety, nie potrafiłem znaleźć daty wydania gry natomiast niektóre źródła mówią, że została stworzona w listopadzie 208 roku, a inni że w 2019. Jeżeli komuś uda się znaleźć prawidłową datę, proszę mnie uprzedzić w sekcji komentarzy ^-^. Wracając, aplikacja ta jest całkowicie darmowa (przynajmniej na Sklep Play). Dla tych ciekawskich, aplikacja jest dla grupy wiekowej od 10 lat. 

Cel gry

Celem gry jest rozgrywanie aren i ich wygrywanie oczywiście, zdobywanie nowych kart, przejście każdego etapu, odblokowanie każdego terenu. W sumie gra jest stale ulepszana, i ma jeszcze wiele funkcji które nie są aktywna, także na ten moment nie mogę powiedzieć że aplikacja kończy się na czymś.

Początek

Po włączeniu aplikacji, wyświetla nam się komunikat że potrzebujemy Gry Play (?). Nie wiem, czy jest sposób aby korzystać z aplikacji bez Gry Play, może że istnieje jakiś trik o którym nie mam pojęcia. 
Gdy już ,,skonfigurowaliśmy" Gry Play, mamy ładowanie gry... dobrze że nie trwa ono długo, bo tworząc ten wpis włączałem tą grę jakoś 20 razy ;-;. Gdy gra się Nam załaduje, wybieramy nick. Zaraz po tym mamy trening - nasza pierwsza walka. Zacznijmy od tego, jak walczyć. Na poniższym screenie pokazałem jak wygląda przykładowa walka:

PicsArt_01-11-04.15.03.jpg?width=275&height=513
Aby zaatakować przeciwnika, wybieramy kartę i klikamy w nią (Twoje karty są na dole, przeciwnika na górze), i klikamy w jednego z przeciwników. Każda postać ma swoje hp i ilość damage'u którego zadaje, ale chciałbym coś tutaj zaznaczyć - każda postać także ma swój zakres walki. Przy okazji, wartość w czerwonym kółku przy każdej postaci to jego zdrowie (hp) a w w szarym znajduje się jego ilość punktów damage'u które zadaje przy ataku. 
Na przykład na zrzucie ekranu umieszczonym wyżej - rycerz oznaczony czarną kropką może zaatakować tylko przeciwnika na przód od niego, w tym wypadku tego oznaczonego czerwoną kropką.
Na szczęście możemy sprawdzić jakiego typu walki jest dana karta, klikając w nią. Cała gra jest przetłumaczona na język polski, także nie powinno być większego problemu dla tych którzy nie potrafią posługiwać się językiem angielskim.
Gdy już wygramy lub przegramy walkę, za każdą wygraną dostajemy skrzynie. Jak skrzynie już otworzymy, przechodzimy do jak ja to zwę ,,lobby". Zanim przejdziemy dalej, chciałbym przedstawić co możemy znaleźć na owym lobby.

Screenshot_20210111_170914_com.skytecgames.cardsheroes.jpg?width=237&height=514
Na samym dole mamy 5 zakładek -  sklep, karty, główne, ekwipunek oraz klan.

Zacznijmy od tego, abym opisał każde z wyżej wymienionych.
W sklepie można kupić skrzynki za monety, z których dropią monety lub inne rzeczy jak doświadczenie (XP) do kart, wylosować kartę, odbierać codzienne nagrody,
i szkatułki na biżuterie które można kupić za klucze (klucze można kupić za monety lub odebrać z codziennych nagród), a dokładniej to skrzynie z których leci duuużo doświadczenia do kart lub nowe karty, przynamniej Mi tylko te rzeczy dropiły.

W kartach znajdziemy swoje karty (xD) czyli dokładniej postacie którymi walczymy. Można je tam ulepszać, zobaczyć ile mają hp i ile zadają damage'u. 

O tym ,,głównym" nie wiem nic ponieważ nie zdążyłem go odblokować. Jeżeli jesteście ciekawi co tam jest, zachęcam do pobrania aplikacji i dojście do dalszych, dużo dalszych etapów. .-.

W ekwipunku możemy znaleźć przedmioty, które wylatują ze skrzyń i są używane do niektórych ulepszeń kart, klejnoty i fragmenty które są używane do rozwoju kart.

Patrząc na ostatnią ikonkę, klan, przychodzi do głowy coś oczywistego w grze bitewnej a dokładniej walki typu klan vs klan, różne kompetencje, i właśnie to tam znajdziemy.

Przechodząc dalej, patrząc na środek ,,lobby" widzimy takie coś, w sumie nie wiem czym to jest ale przypomina to strzały lub flagi a mianowicie są to levele, areny - jak zwał tak zwał. Pewnie teraz zapytacie, przecież tam są jakieś większe ikonki - są to bossy. Generalnie wygląda to jak zwykła walka, natomiast dostajemy za to np przedmioty, które jak już wspominałem są potrzebne do niektórych ulepszeń kart.
Chciałbym dodać, iż aby przejść do pierwszej rundy po treningu trzeba dobrać sobie ponownie talię kart ;-;. 

Przy okazji chciałbym wymienić trzy informacje które mogą być przydatne podczas rozgrywki.
1. Jeśli chcesz więcej nagród, wejdź w sklep i kup bohaterstwo lub odwagę, one zapewniają otrzymywanie więcej otrzymywanych przedmiotów i więcej punktów doświadczenia dla losowej karty.
2. Jak pokonujesz bossa, dostajesz za niego złoto, srebro, doświadczenie dla kart i przedmioty. Po skończonej walce z bossem nad nim wyświetlają się gwiazdki (od 1 do 3) a im mniej stracisz kart podczas walki, tym więcej będzie gwiazd.
3. Na pierwszym screenie, na którym ukazałem w tym wpisie, możemy zobaczyć przycisk auto który zaznaczyłem białą linią. Mianowicie powoduje on automatyczną grę, atakuje za Ciebie, nic trudniejszego.

Ocena

Tutaj napisze Moje wrażenie o aplikacji oraz ocenie ją w skali od 1 do 5 gwiazdek.

Szczerze, nigdy nie przepadałem za aplikacjami typu walki, karty i temu podobne ale ta na prawdę Mi się spodobała. Mega Mi się podoba to że można losować doświadczenie do kart i przedmioty, zamiast kupować bezpośrednio ulepszenie do wybranych kart, to byłoby zbyt op ;-;.
Nie raz (bynajmniej Mi) ścinała Mi się ta aplikacja, co daje minus w mojej ocenie.

Aplikację oceniam na...
4 gwiazdki! 

I to na tyle, liczę że wpis Tobie się spodobał oraz do zobaczenia w kolejnym wpisie, jeśli będę mieć możliwość takiego napisania.

Pozdrawiam _imvelv dawniej Wojtulus. 

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, _imvelv napisał:

listopadzie 208 roku,

208 roku o.o

Ogółem, to tematyka całkiem w porządku, choć nie gram w gry na telefonie, ale może twoje wpisy mnie zachęcą, kto wie. Przykładowy wpis ciekawy, i ładnie rozpisany, estetyka +, ortografia i interpunkcja +. Na tak, pozdrawiam.

• Ha ha 1
Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Ocena: TAK-.

Tematyka oklepana, ale w Twoim wykonaniu dość ciekawa. :) Estetyka przejrzysta, przyjemna dla oka. Znalazłem kilka drobnych błędów językowych, które jednak nie wpływają znacząco na odbiór. 

Miłej nocy/miłego dnia! :D 

db62993acf424b4e5510aa0ab657190a.jpg

Edytowane przez matya
Odnośnik do odpowiedzi

Hejka kochany przyjacielu!

Widze że znowu napisałeś podanie z czego bardzo się cieszę. Tematyka jest fajnie przez ciebie opisana, ale troszeczkę oklepana. Zdarzyło mi się również zauważyć kilka błędów. Sam wpis jest ciekawy. 

Jestem oczywiście na T A K

Ps.Ta gra również jest dostępna na IOS:

6128AD4C-21E3-473F-A93D-1B02C647B76C.jpeg

• Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi

Moge stwierdzic, ze podanie jest estetyczne i przyjemne dla oka. wpis mi sie spodobal, aczkolwiek nie gram w gry na telefonie za bardzo. jest pare bledow, ale to nie przeszkadza tak bardzo, zeby obnizyc moja ocene. jestem na tak, zycze powodzenia

tak poza tym, to przypomniales mi zebym o swoj blog zadbala o ile jeszcze mam blogera xd

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Hmm

Estetyka na +, podanie wygodnie czyta się na telefonie jak i na komputerze

Wpis + długi, dosyć ciekawy chociaż nie interesuję się grami na telefon. 

Jeżeli chodzi o ortografię i interpunkcję, nie zauważyłam błędów bolących w oczy, jednak można natknąć się na błędy językowe. 

Z tego co mi wiadomo, rangę blogera już posiadałeś, więc uważam, że pewne doświadczenie już posiadasz. Zostawiam tutaj od siebie ocenę pozytywną i życzę powodzenia. 

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Bartek

podanie jest ładnie napisane, estetycznie, nie zauważyłam żadnego błędu ortograficznego jak i interpunkcyjnego 

tematyka jest ciekawa, wpis również

z tego co widzę po wyższych opiniach, miałeś już doczynienia z rangą Bloger, co jest na +

jestem na tak powodzenia :)

Odnośnik do odpowiedzi

Czuję się jakbym czytała rozprawkę z polskiego a nie wpis związany z grą, za dużo nawalonych znaków interpunkcyjny (często tam gdzie nie ma potrzeby przez co źle się to czyta), jesteś niezdecydowany co do tego czy chcesz posiadać tą rangę. Jestem na nie, powodzenia

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Teodorka napisał:

jesteś niezdecydowany co do tego czy chcesz posiadać tą rangę

Uwierz Mi, że tym razem jestem zdecydowany i nie mam zamiaru rezygnować z tej rangi. Tamta sprawa z rezygnacją wyglądała całkowicie inaczej, bo posiadałem sensowny powód ale tutaj nie ma takiego i myślę, że nie będzie. Okej, myśl co chcesz, ale tak nie jest 😁

Edytowane przez _imvelv
Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie twój sposób pisania zachęca odbiorcę do czytania dalej. Jedynym minusem jest to, że za bardzo nie używasz przecinków a jeśli już, to w złych miejscach. Ale to już jest takie przyczepianie się, tylko pamiętaj, ogarnij to. Czas pokaże. Według mnie też za duża czcionka, powinna być troszkę mniejsza, bo bardzo się wybija spośród punktów.

Może bym nawet czytała twój blog, bo zaciekawiłeś mnie :D 

Powodzonka życzę, i pamiętaj, żebyś nie odpowiadał tutaj na komentarze, bo robisz pod podaniem lekki spam :) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

oj wojtulus... po dluzszym zastanowieniu to sam nie wiem... Gry mobilne? Wez wymysl cos lepszego XD Nie kazdy gra w mobilniaki a recenzje to jedyny temat na blogach krainy. jestem na neutral z malym  + po znajomosci bo poki nie wymyslisz czegos lepszego to no....

Odnośnik do odpowiedzi