Skocz do zawartości
KrainaMc.pl
Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Bloger Kyonyu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię? Na imię mi Konrad.

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera? Chciałbym ją otrzymać, żeby dzielić się moimi pomysłami.

Planowana tematyka bloga: Bardziej zmierzam w tematykę jakichś opowiadań, ale z czasem pojawi się coś innego.

Napisz coś o sobie: Hej! Mam na imię Konrad i chodzę do klasy 1 liceum o profilu matematyczno-fizycznym. Moim hobby jest czytanie książek oraz granie w gry komputerowe, takie jak Minecraft lub League of Legends. Raz próbowałem być blogerem, jednak poprzednie podanie zostało odrzucone. W międzyczasie piszę jakieś opowiadania.

Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog: 

Wędrówka przez żywioły

Prolog

Obudziłam się w pewnym niepokoju. Nie wiedziałam, co robić. Czułam chłód, jakiego dotąd nie znałam. 

- Co ja wygaduję! – pomyślałam. - Chłód w środku lata?! 

Jednak zimno nie opuściło mojego skromnego ciała spaczonego przez ciemność Mrocznej Galaktyki. Starałam się o tym nie myśleć. Zeszłam spokojnie na śniadanie. Nikogo nie było w kuchni, więc zajęło mi to dużo mniej czasu, bo kolejka do lodówki potrafiła się ciągnąć i ciągnąć. Rodzice pewnie pojechali zbierać jagody, jak to jest w ich zwyczaju.

Gdy wyszłam do koleżanek znowu ogarnął mnie okropny chłód.

- Co się stało Auroro? - zapytały.

- Nie mam pojęcia.

- Może jakoś ci pomożemy?

- Nie, dziękuję - odrzekłam.

Gdy odeszłam od nich, ponownie złe myśli natknęły moją głowę.

- Może mam gorączkę? - pomyślałam. - A może to jakaś nieuleczalna choroba?

Jak się później okazało, to było coś innego... Idąc do sklepu zauważyłam płatek śniegu na swoim palcu. Zobaczyłam magię... lodu. Moje całe ciało zostało pokryte lodową suknią, a włosy stały się jak kamień, którego za nic nie przeniesiesz. Gdy zobaczyłam mojego kolegę Kamila, ze strachu rzuciłam w niego czar lodu. Zamarzł na kość. Nie wiedziałam, co zrobić. Czy zostać, czy uciec. Czy wołać o pomoc, czy zostawić go. Tysiące myśli objęły mnie jak ciernie kłujące w najczulsze miejsca.

Postanowiłam szukać pomocy w Zaklętej Dzielnicy. To strefa wyłącznie dla magów, niedostępna dla takich ludzi jak ja, jednak można było tam się dostać za pomocą Klucza Czarów. Jednak ten przedmiot posiadał tylko i wyłącznie Strażnik Kresu. Nie miałam innego wyboru i musiałam go zdobyć. Użyłam mojego lodu i ogłuszyłam mężczyznę. Nagle wrota do Zaklętej Dzielnicy otworzyły się. Gdy weszłam, zobaczyłam coś, czego nie byłam w stanie opisać. Wyglądała ona jak serce Ziemi. Zielone lasy i zrównoważona harmonia pogody nadawały temu miejscu iście niesłychany urok. Natura dawała magom plony, o jakich śnił niejeden śmiertelnik. Nie był to teren zabudowany wieżowcami jak to wygląda u ludzi. Wioski magów zazwyczaj składały się z drewnianych chat i kamiennych sklepów oraz obiektów użyteczności publicznej.

Teraz tylko znaleźć tego, który mi pomoże...

Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu. Mam nadzieję, że się Wam podobał.

Do następnego!

• Super 2
  • Ha ha 2
Odnośnik do odpowiedzi

Cudne kakusiu.

Ortografia i interpunkcja w porządku <:. Tematyka może być, najprawdopodobniej będę czytać takie blogi :)). Przykładowy wpis jest super, chciałabym poczytać więcej.
  Jestem za nadaniem Ci rangi blogera, więc życzę Ci powodzenia. ^^

• Super 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Od razu informuję — nie uważam się w żadnym stopniu za krytyka, jednak jak na moje oko opowiadanie pozostawia wiele do życzenia. Sam pomysł na fabułę (w sumie nawet nie wiem, czy to fanfiction, czy opowiadania autorskie) wydaje się dość ciekawy. Przemiana nie jest zbyt dobrze opisana, brak jakichkolwiek detali. Lodowa suknia, włosy jak kamień...? Nie mam pojęcia o co tu chodzi. Brak wyjaśnienia co to "Magia Lodu" chociaż myślałam, że będzie rozwinięcie. Bohaterka ze strachu rzuciła na Kamila jakiś czar, a wiemy jedynie, że zamienił sie w bryłę lodu. Żadnego opisu w jaki spób to się stało.

"Tysiące myśli objęły mnie jak ciernie kłujące w najczulsze miejsca." — Oj, tu akurat plus za piękne porównanie, a jednak wydaję mi się, że już to gdzieś słyszałam.

W następnym akapicie kompletnie się zgubiłam. Ogłuszono Strażnika kresu, chociaż nie podano informacji gdzie był. Wrota się natychmiast otworzyły, co też jest dziwne. Była mowa o jakimś kluczu, teraz nagle do nie potrzeba, a bohaterka wchodzi tam jak do siebie. Skąd wiadomo o harmonii pogody, skoro jest tam kilka sekund? Nie wiem też co to "kamienne sklepy", chodzi o to, że są murowane? Nie ma żadnych informacji na ten temat.

Jest to przykładowy wpis, powinień zachęcać — mnie nawet trochę odrzuca. Moim zdaniem wszystko jest niespójne, przebieg zdarzeń jest źle rozplanowany, a opisy są kiepksie. Mimo to, powodzenia.

Ja jestem zdecydowanie na nie.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Kyonyu aka Kakus320!

Czas przymierzyć się ocenie podania...
Jestem osobą, co czyta dużo opowiadań itp. (chociaż np. książek nie czytam)

W spoilerze wystawiłam + jakże i - Twojego podania :D 

Spoiler

Co na +?
> Estetyka
> Ortografia
> Interpunkcja
> Długość podania i przykładowego wpisu

Co na -?
> To co wspomniała już Evisieq: Brak opisów, czy wyjaśnień.

Podsumowując, zostawiam ocenę - Tak.

Te błędy są dla mnie drobne (dla mnie jako osoby, która jest zwykłym "zjadaczem chleba", a nie jakimś tam polonistą), dlatego nie przyczyniłam się do zmiany oceny na niższą. Wiem, że sobie byś poradził jako bloger :D, dlatego taka ocena a nie inna ?  

P o w o d z e n i a!

• Przykro mi 2
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Yoda_woda_sodowa napisał:

Przykładowy wpis strasznie chaotyczny i szczerze nie wiem czy umiałbyś się bardziej postarać.

Danie ci rangi to ryzyko. sorry koniu ale

NIE

Argument? Chociaż jeden? Nie? Okej, okej.

Przechodząc do ocenki
Ortografia: + (Nie mam do czego się przyczepić, bardzo ładnie),
Interpunkcja: +/- (Prawdopodobnie jedna z lepszych interpunkcji, jakie widziałem na podaniach, co nie znaczy, że jest idealna. Jest parę błędów, lecz nie są jakoś bardzo rażące),
Tematyka: ? (W pewnym momencie mojej kariery oceniania podań przestałem brać pod uwagę tematykę i estetykę, więc niech tak już zostanie. Jest czytelne, lecz za mało sformatowane jak na mój gust),
Estetyka: ? ( ^^^ )
Przykładowy wpis: -/+ (Bardzo chaotyczne to opowiadanie. Nie za bardzo wiemy, co się dzieje. Wszystko dzieje się bardzo szybko. Mogłeś zrobić troszkę dłuższy wpis, zawierający troszkę więcej informacji. Poza tym wszystko było bardzo fajne i osobiście czytałbym twojego bloga).

Oceną ostateczną jest Neutral + / Tak - z większym przechyleniem na Tak. Powodzenia!

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Yoda_woda_sodowa napisał:

Wpis mało estetyczny, tematyka nieciekawa oraz oklepana, po za tym napisane chaotycznie

Jeszcze jakieś pytania? bo jak ANI ME ani be to pozdrowienia z dagobah

Profil zrobiony chyba pod koniec 2018, gdzie przestałem oglądać cokolwiek związanego z anime, lecz i tak to nie są za dobre argumenty. Bez pozdrowień i nie zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Kuromu_ napisał:

Profil zrobiony chyba pod koniec 2018, gdzie przestałem oglądać cokolwiek związanego z anime, lecz i tak to nie są za dobre argumenty. Bez pozdrowień i nie zapraszam do dyskusji.

No ja też nie pozdrawiam i zakończę tą dyskusje muuuuuucząca kuro

111830724-cartoon-character-funny-cow-and-hen.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Mistrzu joda nie dyskutuj z nim, on mówi o interpunkcji a sam nie umie jej poprawnie zastosować, przykład? 

11 godzin temu, Kuromu_ napisał:

W pewnym momencie mojej kariery oceniania podań przestałem brać pod uwagę tematykę i estetykę, więc niech tak już zostanie. Jest czytelne, lecz za mało sformatowane jak na mój gust),

Dla wyjaśnienia, za ,,podań" powinieneś postawić przecinek, jak nie po samym słowie kariery, bo robisz wtrącenie, czy jakoś to się nazywa tam w języku polskim XD, ale dopowiadasz coś co bez tego już tworzy samoistną całość, to tak dla sprostowania tylko. 

Co do opowiadania, by legitnie móc napisać odpowiedź do innej osoby, powiem tak, że opowiadania nie są dla mnie czymś co byłoby dla mnie szczególnie interesujące, jednakże jestem w stanie docenić trud, jaki włożyłeś w napisanie tego, bądź jego brak, nie wiem XD. 

Popracuj nad estetyka, bo tak naprawdę jest to casualowe pogrubienie niektórych zdań, format na lewą stronę, wyśrodkowanie, a samo opowiadanie jest zbite co nie czyta się jakoś, no, dobrze. 

Myślę, że poza popracowaniem nad tym co piszesz i jak piszesz nic nie znajdę, bo nie mam zamiaru zagłębiać się w to, czy jesteś jak Polonista i wiesz kiedy stawiać przecinki, czy może kiedyś się pacniesz i zamiast rz napiszesz ż, co byłoby zabawne xd, bo to nie jest obiektywnie dla mnie aż tak ogromny problem, który zabrałby ci szanse posiadania tej rangi. 

#Hasztag 

#MmcNaPermie

#yolo

• Ha ha 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi

Mordeczko, ale jakim prawem ty w ogóle chcesz poprawiać moją interpunkcję, gdzie ty nie stawiasz nawet przecinka po "co" ani "kiedy" XDDD. Jeżeli naprawdę popełniłem błąd i jest zasada wtrącenia czy cokolwiek, to bardzo przepraszam, lecz jeżeli potrafisz używać tak skomplikowanych i zaawansowanych zasad interpunkcyjnych, to chociaż przestrzegaj tych podstawowych elo.

• Ha ha 1
Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Kuromu_ napisał:

Mordeczko, ale jakim prawem ty w ogóle chcesz poprawiać moją interpunkcję, gdzie ty nie stawiasz nawet przecinka po "co" ani "kiedy" XDDD. Jeżeli naprawdę popełniłem błąd i jest zasada wtrącenia czy cokolwiek, to bardzo przepraszam, lecz jeżeli potrafisz używać tak skomplikowanych i zaawansowanych zasad interpunkcyjnych, to chociaż przestrzegaj tych podstawowych elo.

Nie wydaje mi się żeby po "co" oraz "kiedy" trzeba stawiać przecinki. To już typowe doszukiwanie się dziury w całym. No chyba że coś się zmieniło w słowniku języka Polskiego?  

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym zaznaczyć, że jest to podanie użytkownika na rangę blogera. Proszę nie urządzać tu kolejnych sporów o mistrzostwo w ortografii i interpunkcji. Każdy ma możliwość ocenić podanie użytkownika. Może to zrobić w sposób dowolny. Oczywiście swoje zdanie powinien uzasadnić. Myślę, że poszczególne osoby wiedzą, do kogo jest to kierowane. Zawsze można porozmawiać o tym w wiadomości prywatnej. Rozumiem dyskusję na temat podania, ale nazbyt często dotyczące one czegoś innego.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kuromu_ napisał:

Mordeczko, ale jakim prawem ty w ogóle chcesz poprawiać moją interpunkcję, gdzie ty nie stawiasz nawet przecinka po "co" ani "kiedy" XDDD.

Chłopie jedyne zdanie do jakiego się czepiasz to to XD, 

Dnia 14.05.2020 o 22:22, The_Wielki napisał:

Myślę, że poza popracowaniem nad tym co piszesz i jak piszesz nic nie znajdę, bo nie mam zamiaru zagłębiać się w to, czy jesteś jak Polonista i wiesz kiedy stawiać przecinki, czy może kiedyś się pacniesz i zamiast rz napiszesz ż, co byłoby zabawne xd, bo to nie jest obiektywnie dla mnie aż tak ogromny problem, który zabrałby ci szanse posiadania tej rangi. 

,,co byłoby zabawne xd" jest wtrąceniem, chyba uczyli w szkole co nie ?, no chyba, że nie uczyli to wybaczam ci twój błąd, bo jednak nie jesteśmy robotami, nie widzimy oczywistych rzeczy często od razu, 

Do podania dodam jeszcze, że po przeczytaniu opowiadania czyta się go zaskakująco ciekawie i nabiera głębszy sens, chakra ładuje się w moim ciele, i czuje (tak jak użyjemy wcześniej ,,i" to należy użyć przecinek, bo jest to już powtórzenie, żeby nasz mistrz oroto wiedział, że coś takiego istnieje pozdro), że mam energię czytać dalej twoje opowiadanie. 

Na tak z munusikiem

#ZasadyDoŁamania

#YeleziiPeaceAndLove

#Jazda

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 14.05.2020 o 22:22, The_Wielki napisał:

Mistrzu joda nie dyskutuj z nim, on mówi o interpunkcji a sam nie umie jej poprawnie zastosować, przykład? 

Dla wyjaśnienia, za ,,podań" powinieneś postawić przecinek, jak nie po samym słowie kariery, bo robisz wtrącenie, czy jakoś to się nazywa tam w języku polskim XD, ale dopowiadasz coś co bez tego już tworzy samoistną całość, to tak dla sprostowania tylko. 

Co do opowiadania, by legitnie móc napisać odpowiedź do innej osoby, powiem tak, że opowiadania nie są dla mnie czymś co byłoby dla mnie szczególnie interesujące, jednakże jestem w stanie docenić trud, jaki włożyłeś w napisanie tego, bądź jego brak, nie wiem XD. 

Popracuj nad estetyka, bo tak naprawdę jest to casualowe pogrubienie niektórych zdań, format na lewą stronę, wyśrodkowanie, a samo opowiadanie jest zbite co nie czyta się jakoś, no, dobrze. 

#Hasztag 

#MmcNaPermie

#yolo

Nope, w podanych przez ciebie miejscach nie stawia się przecinka, bo nie ma tam żadnego wtrącenia XD

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę nie lubię jak w podaniach są nieskończone historie, lecz tak poza tym ok. Interpunkcja w normie, ortografia też całkiem spoko. Jestem na tak.

p.s. Idźcie robić e-lekcje gdzie indziej. Te spory nic sensownego nie wnoszą.

Namaste. ? 

• Wrr 1
Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Zientula napisał:

Trochę nie lubię jak w podaniach są nieskończone historie, lecz tak poza tym ok. Interpunkcja w normie, ortografia też całkiem spoko. Jestem na tak.

p.s. Idźcie robić e-lekcje gdzie indziej. Te spory nic sensownego nie wnoszą.

Namaste. ? 

Wnoszą walory edukacyjne

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

A więc:
========
Ortografia : Akurat tutaj nie ma błędów z mojej perspektywy więc to jest na plus.
Interpunkcja : Widać że dużo znaków dobrze dałeś, plusik.
Estetyka : Trochę nie w moim stylu ale dobra. 95% na plus a 5% na minus.
Przykładowy wpis : Okej. Może być.. plus
Tematyka : Hm. Mi się wydaje że jest zajęta ta tematyka ale wsm nie powiem że jest zły.
========
Podsumując wychodzi że moja opinia jest na TAK ale z małym minusem.

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Kynoyu szczerze zaciekawiło mnie twoje podanie, ale nie będę już zaczynał  ''plotek'' więc co do podania to:

Ortografia + szczerze nie ma się co czepiać

Interpunkcja też +

Estetyka +/-

Tematyka +

Przykładowy wpis + zaciekawił mnie szczerze 

Jestem na  TAK-  - jest dlatego, że mogłeś się bardziej postarać dłuższe coś o sobie itp jakby było lepiej/ładniej to by było tak no, ale..  te os co są NIE zastanówcie się ;)

Edytowane przez L7zzzuL7zzzu
Odnośnik do odpowiedzi
  • Yelezii zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...