Skocz do zawartości
KrainaMc.pl
Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Bloger-[Mora Miserium]

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię?
Witam, jestem Bartosz, jednak znajomi mówią na mnie "Mora"
Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?
Ponieważ, chciałbym dzielić się z ludźmi swoimi zainteresowaniami oraz hobby
Planowana tematyka bloga:
Blog będzie związany ze sztuką, co to oznaczy? a oznacza to, że będę przytaczał informacje o obrazach , artystach i ogólnie, na czym
opiera się dany styl w sztuce w odpowiedniej epoce sztuki. Blogi będą pojawiać się dwa razy w tygodniu a dokładnie w piątki i soboty o (16:00).
Napisz coś o sobie:
Nazywam się Bartosz, mam 18 lat i od 7 lat zajmuję się rysowaniem, od jakiś 4 lat jestem aktywnym graczem i coachem w League of Legends, mój blog jednak będzie opierał się
o moje zainteresowanie, jakim jest sztuka. Sztuka towarzyszy mi od małego dziecka :D. Uwielbiam słuchać muzyki (głównie POP,RAP, lecz nie polski).
Jestem wiernym fanem filmów fantasy, jak i seriali o tej samej tematyce.
Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:
Mój blog będzie związany ze sztuką. No dobrze tyle słowem wstępu zacznijmy od podstawowych informacji na temat sztuki.
Zacznijmy najpierw od tego, co tak naprawdę oznacza słowo "Sztuka" - a więc Sztukę można opisać na wiele sposobów,
ponieważ tworzą ją ludzie oraz natura. W starożytności i średniowieczu sztuka oznaczała umiejętność.
Dziś sztuka to dziedzina uprawiana przez artystów, czyli malarzy, pisarzy, muzyków itd. jednak my zajmiemy się sztuką uprawianą przez
malarzy/rzeźbiarzy.
Na przestrzeni wieków sztuka miała wiele wzlotów i upadków, jednak zawsze była powszechna wśród ludzi.
W sztuce wyróżniamy epoki takie jak:
SZTUKA STAROŻYTNA:
do której należy sztuka starożytnej Grecji, Rzymu oraz Egiptu
SZTUKA RENESANSU:
znana również jako sztuka odrodzenia
SZTUKA BAROKU:
ciemne czasy sztuki
SZTUKA ROKOKO:
zwany również ostatnią fazą baroku
SZTUKA OŚWIECENIA:
W epoce oświecenia sztuka nie miała jednolitego charakteru stylowego ani ideowego.
SZTUKA ROMANTYZMU:
Romantyzm to szeroki i wieloznaczny termin stosowany do różnych przejawów sztuki.
SZTUKA REALISTYCZNA:
Kierunek artystyczny w XIX w.
IMPRESJONIZM:
Kierunek w malarstwie i rzeźbie.
POSTIMPRESJONIZM:
Postimpresjonizm to zjawisko występujące we Francji
EKSPRESJONIZM:
Istniał głównie w Niemczech.
ABSTRAKCJONIZM:
Zwany inaczej sztuką abstrakcyjną, bezprzedmiotową lub nieprzedstawiającą.
SURREALIZM:
Zwany inaczej nadrealizmem. Awangardowy kierunek w sztuce, filmie oraz literaturze.
KUBIZM:
Zapoczątkowany we Francji, sztuka XX wieku.
DADAIZM:
Rozwijał się w latach 1916-1923 w Szwajcarii, Francji, Niemczech.
Pop-Art:
Tendencja w sztuce współczesnej, powstała na początku lat 60.
Op-Art:
odmiany sztuki abstrakcyjnej.

W kolejnych wpisach każda z tych epok będzie opisywana szczegółowo przeze mnie zarówno obrazy jak historia artystów, będzie przeze mnie opisywana dość szczegółowo. Będę się opierał na własnej wiedzy, jak i również notatek ze szkoły, jak i różnego rodzaju książkach o sztuce ,jednak będę się starał opisywać wszystko na własnych doświadczeniach.

Pozdrawiam i do zobaczenia Mora

• Super 4
Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, że tutaj piszę, nie powinienem, ale dla tych, którzy doszukują się "Sztuki Średniowiecza" jest ona uwzględniona pod hasłem "Sztuka Baroku" ponieważ barok ukształtował się w późnym średniowieczu wraz ze stylem gotyckim, o którym zapomniałem, przyznaję się bez bicia. ale obiecuję, że ów kierunek sztuki zostanie również opisany.

Odnośnik do odpowiedzi

podanie naprawde fajne, choc sa drobne bledy w interpunkcji

nie zaczynaj zdania od 'poniewaz', to slowo powinno sie znajdowac po przecinku, a nie na samym poczatku zdania, poza tym jest wszystko w porzadku

tematyka interesujaca, nie wiem czy sa w niej bledy, ale z tego co widzialem wyzej to jeden byl, ale problem jakis ogromny to nie jest

w skrocie, jestem na tak, popracuj nad interpunkcja i bedzie picus glancus

Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mi się zamysł, jednie muszę wspomnieć o drobnych błędach — sztuka pop-art powstala na początku lat '50, nie '60. Brakuje też przecinka w jednym miejscu, jednak jest to szczegół. Uważam, że wpis czytałoby się ciekawiej gdybyś brał pod lupę tylko kilka kategorii i pożądnie je opisywał, bo to jest jedynie wiedza ogólna.

Edytowane przez Evisieq
:p
Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie na nie. Już dość to forum ma psychofanów Jokera i tej jego malowanej wariatki. Co do wpisu na bloga. To jest spis treści tego co chcesz umieszczać. Skąd mamy mieć pewność, że wpis o wymienionych sztukach będzie ciekawy. Podanie powinno zawierać dowód, że cokolwiek z tego opiszesz. W podaniu nie powinieneś dawać spisu treści a dowód, że twoje wpisy mogą zainteresować. Jak takie podanie zatwierdzą to moja wiara w tą administracje umrze. 

• Ha ha 1
  • Wow 1
  • Przykro mi 1
  • Wrr 1
Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Zientula napisał:

Zdecydowanie na nie. Już dość to forum ma psychofanów Jokera i tej jego malowanej wariatki. Co do wpisu na bloga. To jest spis treści tego co chcesz umieszczać. Skąd mamy mieć pewność, że wpis o wymienionych sztukach będzie ciekawy. Podanie powinno zawierać dowód, że cokolwiek z tego opiszesz. W

9 godzin temu, Zientula napisał:

podaniu nie powinieneś dawać spisu treści a dowód, że twoje wpisy mogą zainteresować. Jak takie podanie zatwierdzą to moja wiara w tą administracje umrze. 

XDD? Od kiedy to, że ktoś lubi serię komiksów dc jest jakieś złe? Totalnie tego nie rozumiem, to tak jakby można było się czepiać tego, że masz zwierzę na profilowym i, że jesteś jakimś zapalonym miłośnikiem natury, twoje prof przecież sugeruje, że mieszkasz w lesie i jesteś druidem polowym, i robisz sobie herbatki z liści, no XD? Co do przykładowego wpisu, to faktycznie, nie jest to napisane tak jak w teori powinno być napisane, lecz co ci do tego tak naprawdę, równie dobrze możesz napisać blog o spisie treści w formie normalnego wpisu, podpunkt, przykładowy wpis, po prostu zapisała w taki sposób, co mniej wiecej mogłaby przedstawić, co mi się akurat nie podoba. Przykładowy wpis nie musi być ultra ciekawy, szczerze nie ma wielu ciekawych blogów, przykładem ciekawego będzie blog Ignacego czy Zylety, bądź też tae, z tych skrajnie nieciekawych będzie diablica i szukanie dramy tzn co. Podanie powinno zawierać ciekawą treść, a nie jakiś dowód XD? czym ty nazywasz dowód na blogu gdzie w większości są osoby młode XD wat xdd? Dowód tego, że cokolwiek z tego opiszesz xdd, śmierdzi nielogicznością oraz bezsensem, nieprecyzyjnością. 

W podaniu nie powinieneś dawać spisu treści a dowód, że twoje wpisy mogą zainteresować

Jaki dowód, dowodem może być zaplamiona krwią koszulka w śledztwie, a nie wpis na blogu XD, dowodem może być udowodnienie winy czy coś, nie widzę tego jak można dać dowód we wpisie by kogoś przekonać (od tego są argumenty jak coś, ale nie ma potrzeby dawać tego w przykładowych wpisie :'3) xdd chyba nie tak się określa chęć zainteresowania kogoś. Twój wpis powinien być ciekawy, oraz dawać tematy, które mogą nas zainteresować, ktoś tu chyba nie zna słów których może użyć by jego zdanie miało sens ojoj xdd. 

Jak takie podanie zatwierdzą to moja wiara w tą administracje umrze. 

Okxd

• Super 2
Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko przypomnę, że to jest miejsce gdzie każdy może wyrazić swoją opinię na temat podania. To nie jest miejsce do gównoburzy tylko do ocen pod podaniem. Bezmyślne teorie spiskowe, że interesują mnie działy diablicy albo myślę o czymś o czym nie myślę pozostawię bez komentarza. Nie wiedziałem też, że mam coś do ekipy mojemc. Całe życie się oszukiwałem że jesteście najlepsi ze wszystkich serwerów. Dziękuję za uświadomienie że mam z wami konflikt. ? Jako że co niektórzy są tak bystrzy, że nie odróżniają nawet płci osoby składającej podanie ale i tak bawią się w wszechwiedzących ekspertów...

? Przeczytajcie to z 10 razy ?

Uważam że podanie powinno zawierać opis jakiejś sztuki a nie spis treści. 

To jest tylko moja opinia i każdy ma prawo do własnego zdania. To że jestem na nie dla waszego kolegi, to nie jest powód by robić cyrk na forum i zmyślać bzdury. xD 

Życzę dużo zdrowia bo widzę co niektórym go brakuje. ?

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Bongos napisał:

swietnie się z diablicą uzupełniacie.

Weź sie w końcu ogarnij i nie uważaj wszystkich którzy są przeciw tobie, że są satanistami albo są jak diablica. To już sie staje irytujące.

Każda następna bezsensowna wypowiedź która będzie prowokacją do spamu zostanie ukarana punktami. Jak chcesz się kłócić z innymi to rób to na pw a nie pod zgłoszeniem na blogera. Tutaj się ocenia, nie rozpoczyna kłótnie które nie mają najmniejszego sensu. (Dotyczy to też innych. To nie jest miejsce na kłótnie)

________

Co do samego podania jestem na tak

Troche krótkie opisy epok, ale mam nadzieje, że jak zdobędziesz własnego bloga to będziesz robić dłuższe opisy.

Do treści nie mam zastrzeżeń

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Podanie wygląda ładnie. Tematyka jest okej (nie interesuję się zbytnio sztuką). Przykładowy wpis może i jest takim spisem treści, ale i tak wypisane są style (no oprócz tej średniowiecznej, ale to już wiesz) i po krótce opisane. Pewnie w kolejnych wpisach byłyby opisane je bardziej szczegółowo (jak otrzyma blogera). Estetyka jest niezła, to samo interpunkcja i ortografia.

Po przeanalizowaniu podania moja ocena prezentuje się w następujący sposób:

- Estetyka +

- Ortografia +

- Interpunkcja +

- Tematyka bloga +

- Przykładowy wpis +

Jestem na tak.

Powodzenia!

Odnośnik do odpowiedzi

Notka: (Dla administracji i nie tylko!) Jestem niemalże pewien, że osoba, która wymyśliła taki sposób na składanie podań na blogera doskonale wiedziała, że gracze będą się pod nimi wypowiadać również w taki sposób. Uważam, że zarówno post, który zaczął dyskusję (Użytkownika Zientula) jak i posty utworzone w celu podtrzymania "rozmowy" z wcześniej wymienionym użytkownikiem mieszczą się w granicach kulturalnej dyskusji (Oczywiście poza kilkoma zdaniami, które naginając granice można uznać za obraźliwe). Niestety - trzeba się z takimi dyskusjami liczyć, zwłaszcza, iż tematem przewodnim tej wymiany zdań jest nadal podanie na blogera. (Poza ostatnim postem Bongosa, któremu musiałem nadać punkty za spam, gdyż nie odnosił się bezpośrednio do tematu). Uważam iż najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie osób z obu stron do wspólnej konwersacji przez kanał prywatny. Jeśli naprawdę zależy Wam na dyskusji, a nie robienia czegoś pod publikę - to z przyjemnością przyjmiecie taki układ. Jeśli jednak nie - wszelkie inne próby dyskusji ze sobą będą karane punktami ostrzeżenia. W przypadku chęci dyskusji z użytkownikami (Bongos, Zientula), proszę po prostu zareagować na ten post, to z pewnością ktoś Was do konwersacji doda. użytkownicy nie wyrazili chęci konwersacji ze soba

Po napisaniu tego posta niezwłocznie utworzę nowy wątek wiadomości, w którym będziecie mogli wklejać różne linki do postów i wspólnie o nich dyskutować.

Mam nadzieję, że właściciele mają podobne zdanie do mnie w tej sprawie.

Pozdrawiam.

• Super 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do odpowiedzi
  • Yelezii odblokował ten temat

Twoja interpunkcja i ortografia są na dobrym poziomie, sam przykładowy wpis jest dla mnie ciekawy.

Opis chronologiczny wszystkich epok artystycznych (ja tak to u siebie nazwę) jest na początek ciekawym wpisem oraz na pewno na tytuł przykładowego wpisu zasługuje. 
Sama  przewidziana tematyka bloga jest dość interesująca i według mnie może przyciągnąć wielu czytelników. Na pewno liczę na ciekawostki o artystach z poszczególnych epok.
Nic dodać, nic ująć. Ja jestem na Tak.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...