Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.
Sowa_K

Bloger - Sowa_K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię?

Kacper.


Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?

Nie zależey mi na samej w sobie randze, raczej chciałbym przedstawić swój dorobek myślowy w odniesieniu do konkretnych kontekstów. Ranga jest potrzebna tylko po to, by publikować oraz żeby inni użytkownicy wiedzieli, gdzie mnie szukać.


Planowana tematyka bloga:

Analiza, streszczenia, interpretacje tekstów literackich, lektur i książek poza kanonem.

Pomoc edukacyjna, ale także po prostu zwykłe wpisy w formie ciekawostek na temat danej książki. 

Rozprawki, prace pisemne i tym podobne, mogące się przydać materiały.


Napisz coś o sobie:

Jestem szesnastoletnim uczniem drugiej klasy technikum mechanicznego na kierunku technika pojazdów samochodowych.

Interesuję się mechaniką, elektrotechniką i elektroniką samochodową, ale również naukami humanistycznymi w szerokim tej dziedziny zakresie.

Gram w teatrze, śpiewam, piszę wiersze, interesuję się też psychologią, filozofią i językami wymarłymi.


Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:

 

Życie i śmierć w Baroku. Filozofia i pojmowanie świata.

 

W odniesieniu do barokowych filozofii możnaby rzec, że egzystencjalizm w tej epoce hitorycznej wykraczał poza dotychczasowe osiągnięcia kultury i myślicielstwa. Po średniowiecznej trwodze przed śmiercią, wielkim poszanowaniu dla Boga i jego nieskończonej siły nadeszła epoka rozważania nad tym, co tak naprawdę znaczy Bóg i wiara i czy dusza i ciało to harmonia, czy jednak nie do końca. 

Tutaj wypadałoby przedstawić filozofię Kartezjusza mówiącą o tym, że ciało i dusza człowieka to dwa różne byty nie żyjące ze sobą w ładzie, ponadto uważał On, że ciało to tylko powłoka dla duszy łącząca notabene stefę sacrum i profanum. Dlaczego? Otóż do udzielenia odpowiedzi na to pytanie przyda się najważniejsze dzieło Kartezjusza, czyli “Rozprawa o metodzie”, W której filozof ten przedstawia człowieka jako istotę rozumną, co nie podlega żadnej wątpliwości. Właściwie możnaby rzecz, że starał się zgłębić historię myślenia, co spowodowało u niego konkluzję opierającą się na tym, że myślenie jest darem od czegoś o wiele doskonalszego niż sam człowiek. Tym czymś był Bóg. Więc idąc tym tokiem myślenia, mamy ty do czynienia z połączeniem strefy myślenia i toku rozumowania ze strefą Boską o nieskończonej sile. A jak to się ma do życia i śmierci? Otóż filozofia Kartezjańska zakłada, że po śmierci następuję tylko koniec swego rodzaju mechanizmu, dzięku któremu dusza może współistnieć z ciałem. Śmierć powoduje jednoczesne rozdzielenie się tych dwóch bytów i dusza opuszcza ciało by pomieszkiwać w nieskończonym wg Kartezjusza świecie. [...]

 

Jest to tylko fragment dłuższej rozprawki. Pozdrawiam, Sowa.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Naukowy bełkot, Kartezjusza pomyliłeś jeśli się nie mylę z Platonem? Jeśli nawet nie to ze starożytnej Grecji filozofem, ponieważ to nawet nie trzeba być super wścibskim by wpisać w necie frazę ,,Kartezjusz", by dowiedzieć się, że ,,Kartezjusz nazywany jest często ojcem filozofii nowożytnej" czyt. filozofia mówiąca o umyśle i tzw dążeniu do mądrości, przy okazji kasującą możliwość przypisania jej do baroku, który był religijną epoką xd ,,Zarówno chrześcijaństwo, jak i filozofia starożytna przestały być stopniowo uznawane za wzorzec i granicę możliwości myśli ludzkiej", tłumacząc, filozofia Kartezjusza przestała na przestrzeni lat, brać wzorce z Religi i tzw Platona, czy Innych filozofów a zaczęła rozwijać ciekawość do ludzkiego umysłu, do tego, do czego jest zdolny ludzki umysł. 

14 godzin temu, Sowa_K napisał:

Życie i śmierć w Baroku. Filozofia i pojmowanie świata.

Trzymaj się też generalnie tezy xd. 

Samo stwierdzenie trwoga przy temacie śmierci w średniowieczu jest żartem moim zdaniem, ponieważ w tamtym okresie ludzie aż zachęcali do jej poznania, pisane były książki, powstał danse macabre(idk czy dobrze napisałem), generalnie ludzi bardziej kręciła myśl o tym co życie wieczne może im dać, niż co się stanie jak się umrze i czm się umiera.

Sam tekst coś wspólnego z barkiem ma, lecz to wciąż epoka głównie skierowana ku Bogu, pokazująca jego piękno i jego oblicza, a myślenie o umyśle nie było jeszcze popularne. 

Jeśli tak ma wyglądać analiza, albo inne poruszane przez ciebie tematy, to ty prędzej wprowadzisz ludzi w błąd i błędne myślenie, spowodowane tylko i wyłącznie twoim możliwym niedopatrzeniem. Pozdrawiam jestem na nie 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Praca została przedstawiona jako wzorzec rozprawki klasom maturalnym w mojej szkole, raczej jest dobrze napisana. Nie wiem, czego Cię uczono, ale Kartezjusz jest jednym z najważniejszych filozofów epoki baroku, od początku łączyła strefy sacrum i profanum rozwijając myśl o istocie myślenia i o tym, że Bóg dał nam możliwość życia, śmierci i myślenia. Średniowiecze zaś nie polegało na poznaniu Boga, lecz na trwodze i zawierzeniu mu siebie, bano się, że po śmierci nie trafi się do nieba, a Danse Macabre to alegoria śmierci ukazująca jej bezwzględność w stosunku do ludzi, mówi o tym, że nieważny jest stan majątkowy ani nic z tych rzeczy, bo zarówno tych biednych jak i bogatych ta śmierć dopadnie prędzen czy później. Filozofia platońska i kartezjańska to dwie inne sprawy, poza tym większość filozofii była wzorowana na filozofiach antyku. Taka dygresja.

 

Pozdrawiam, Sowa.

 

 

  • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2019 o 16:45, Sowa_K napisał:

Kartezjusza mówiącą o tym, że ciało i dusza człowieka to dwa różne byty nie żyjące ze sobą w ładzie, ponadto uważał On, że ciało to tylko powłoka dla duszy łącząca notabene stefę sacrum i profanum.

Mówiąc o filozofii Kartezjusza, napisałeś to w taki sposób, jakby to on był twórca stref sacrum i profanum, ale ok

 

11 godzin temu, Sowa_K napisał:

ale Kartezjusz jest jednym z najważniejszych filozofów epoki baroku, od początku łączyła strefy sacrum i profanum rozwijając myśl o istocie myślenia i o tym, że Bóg dał nam możliwość życia, śmierci i myślenia

By zaraz pisać bez sensu zdanie w odpowiedzi. Jak już to po baroku powinna być kropka, bo inaczej sensu nie ma to co napisałeś kompletnie pozdro XD, 

 

11 godzin temu, Sowa_K napisał:

Praca została przedstawiona jako wzorzec rozprawki klasom maturalnym w mojej szkole, raczej jest dobrze napisana.

Kox, ciekawi mn czy pisane przez ciebie czy kogoś innego xd. 

11 godzin temu, Sowa_K napisał:

Średniowiecze zaś nie polegało na poznaniu Boga, lecz na trwodze i zawierzeniu mu siebie, bano się, że po śmierci nie trafi się do nieba,

No jak dla mn średniowiecze interpretować można w wieloznaczny sposób. Ja się niestety z twoim stwierdzeniem nie zgadzam. 

Prostując sam temat z Kartezjuszem, bo nie był tylko filozofem, to człowiek ten był też matematykiem. Mi szczerze trudno jest wierzyć, by człowiek intelektu mógł zajmować się rozpatrywaniem zagadnień wiary przez cały swój czas, nieważne, że był to barok XD. 

,,Rozprawa o Metodzie" opisuje metodę poznawczą modelowaną na matematyce która daje solidne podstawy rozwoju wszystkim nowoczesnym naukom ścisłym. Dzięki tej rozprawie odżyła na nowo antyczna idea sceptycyzmu – wątpienia o wszystkim – od której Kartezjusz zaczął, aby wyzbyć się błędnych przekonań i założeń, w które na co dzień kompletnie bezpodstawnie wierzy ludzkość. Jeszcze bardziej pokazuje bez sens twojej pracy. 

 

Pozdrawiam Wielki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podanie mi się spodobało. Nie chce mi się rozpisywać na ten temat, bo chyba nie mam do czego się przyczepić. 

Jestem na Tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem na neutral/+. Ortografia wraz z interpunkcją jest dobra, tematyka fajna (mi się spodobała). Przykładowy wpis nie jest zły, aczkolwiek niezbyt mnie zainteresował. Dzisiaj nie mam ochoty się bardziej rozpisywać ;I.

  • Przykro mi 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Interpunkcja i ortografia są okej, tematyka taka średnia, wpis mnie nie zbyt zaciekawił, ale widzę, że się napracowaleś. Estetyka jest nawet okej wszystko ładnie wygląda, a przede wszystkim wygodnie się czyta. 

Tak z malutkim minusikiem

Powodzonka

Edytowane przez marakaczan95
Dłuższe przemyślenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ortografia +

Tematyka +

Estetyka +/-

Interpunkcja +

Przykładowy wpis +/-

Jestem na Tak z małym minusem

Życzę Powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ortografia +

Tematyka +

Estetyka +/-

Interpunkcja +

Przykładowy wpis -

Jestem na Tak 

Życzę Powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podanie dość spoko. 

Ortografia na plus

Interpunkcja +

Przykładowy wpis +/-

Jestem na Neutral z przewagą na TAK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ortografia i interpunkcja +, nie zauważyłam błędów.

Tematyka - aczkolwiek jest to moja osobista opinia, ja na przykład nie czytałabym twojego bloga. Nie wydaję mi się aby twoje głębokie rozmyślenia były interesujące dla innych.

Przykładowy wpis - czytało mi się go opornie i nadal nie wiem do czego miał prowadzić. Na końcu przydałaby się jakaś puenta czy cokolwiek bo mam wrażenie, że jest to po prostu kilka zdań wyrwanych z twojej głowy i tyle.

Estetyka +

Jestem na neutral bo wierzę, że znajdą się osoby które będą czytały twojego bloga. Mi akurat nie podszedł, ale powodzenia!

PS. Nie odpisuj na każdą odpowiedź, bo robi się troszkę śmietnik dyskusyjny. Jeśli nie zgadzasz się z odpowiedziami można napisać na priv ;) (masło maślane eh)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

PLUSY (+)

-Podanie bardzo ładne 

-Ortografia na +

-Estetyka


MINUSY (-)

-Brak

Jestem na TAK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Samo podanie fajnie napisane

Ortografia +

Estetyka +

Interpunkcja +

Jestem na TAK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.