Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię? Mam na imię Paweł.
Dlaczego chcesz mieć rangę blogera? Bardzo interesuje się historią. Chciałbym podzielić się swoją wiedzą, trochę poopowiadać oraz podyskutować o różnych tematach związanych z historią.
Planowana tematyka bloga: Historyczny.

Napisz coś o sobie: Nazywam się Paweł, uwielbiam historię oraz architekturę. W przyszłości planuję zostać architektem. Jestem energiczną i pomysłową osobą, prowadzenie bloga będzie samą przyjemnością.  
Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:

                                                                                                                             POWSTANIE LISTOPADOWE (1830-1831)
                                                                                    Polska rewolucja przeciwko Imperium Rosyjskiemu, które wybuchło z nocy 29 listopada na 30 listopada 1830 roku.


                                                                                                                                                              PRZYCZYNY:
Główną przyczyną było nieprzestrzeganie konstytucji przez Imperium Rosyjskie. Większość dawnych postanowień konstytucyjnych zostało zniesionych. Utworzone sieć tajnej policji, która miała na celu wyłapywać rewolucyjne
stowarzyszenia. Polaków podjudziły zwycięskie rewolucje w Belgii i Francji, przez które święty przymierz został podważony. Polskim wojskiem dowodził Wielki Książę Konstanty, który wprowadził bardzo surową dyscyplinę,
przez którą wielu Polskich oficerów popełniało samobójstwa.
                                                                                                                                                           GŁÓWNE CELE:
1. Zdobycie Belwederu.
2. Zabicie Wielkiego Księcia Konstantego.
3. Zdobycie arsenału zbrojnego.
4. Podbudzenie Polskich oddziałów do wspólnej walki.
5. Wypędzenie najeźdźców z Księstwa Warszawskiego.
                                                                                                                                                                  PRZEBIEG:
Znakiem rozpoczęcia powstania był pożar browaru na Solcu i kamienicy przy ul. Dzikiej. Powstanie wybuchło ok. godziny 18:00, gdy podporucznik Piotr Wysocki wszedł do Szkoły Podchorążych Piechoty w Łazienkach i
wygłosił mowę  „Polacy! Wybiła godzina zemsty. Dziś umrzeć lub zwyciężyć potrzeba! Idźmy, a piersi wasze niech będą Termopilami dla wrogów”. Następnie wyprowadził ich pod pomnik króla Jana III Sobieskiego.
Spiskowcy zaatakowali Belweder, w którym był znienawidzony Wielki Książę Konstanty. Jednak Wielki Książę zdołał uciec (istnieją plotki, że Wielki Książę Konstanty przebrał się w damski strój i uciekł). Następnego
dnia przejęli stolicę Warszawę. Rosjanie wycofali się do karczmy na Wierzbanie. 30 listopada Rada Administracyjna powołała Straż Bezpieczeństwa, której zadaniem było powstrzymanie rewolucyjnej ludności.
Po nieudanych próbach rozebrania rewolucyjnego społeczeństwa, Rada Administracyjna została rozwiązana i zastąpiona Rządem Tymczasowym, którego przewodniczącym był Książę Adam Czartoryski.
Wodzem naczelnym stał się Józef Chłopicki. Stał się również dyktatorem powstania. Z pewnością był on realistą. Nie chciał walczyć z Rosją, lecz załatwić to pokojowo. Lecz car Rosji już szykował odwet.
5 lutego 1831 roku armia rosyjska wkroczyła w granice  Królestwa. Dwa dni później doszło do pierwszych starć zbrojnych. Po pierwszych sukcesach polskich pod Sztockiem i Wawrem doszło do rosyjskiej próby
szturmu na Warszawę. Bitwa o Olsztynkę Grochowską 25 lutego 1831 roku podczas której ciężko ranny został Józef Chłopicki. Następnym dyktatorem został Jan Skrzynecki. Bitwy pod Iganami i Dębem Wielkim
przyniosły przewagę dla oddziałów polskich
. Jednak Polacy przegrali bitwę pod Ostrołęką przez zbyt wolne działania polskiego oficera. Polacy rozpoczęli wojny partyzanckie. Było 7 stref ataków.


                                                                                                                                                      UPADEK POWSTANIA:
5 października 1831 roku w okolicach Brodnicy ostatni duży oddział polski przekroczył granicę z Prusami, gdzie został powstrzymany. 9 października skapitulowała twierdza Modlin, a 21 twierdza Zamość. Powstanie
zakończyło się klęską Polaków.
                                                                                                                                                                     SKUTKI:
-likwidacja polskiego szkolnictwa wyższego, obniżenie jakości szkolnictwa średniego, spadek liczby szkół elementarnych, wprowadzenie języka rosyjskiego jako dodatkowego do szkół średnich.
-nałożono wysoką kontrybucję, zbudowano na koszt Polski Cytadelę z silnym garnizonem rosyjskim, wprowadzono barierę celną na granicy polsko-rosyjskiej, po 1840 roku wprowadzono rosyjski system monetarny oraz system miar i wag.
-brak respektowania dotyczących Polski postanowień kongresu wiedeńskiego był uzasadniany jako konsekwencja podboju militarnego Królestwa Polskiego.

                                                                   

 •  
 • Super 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za przerwy, gdy pisałem wszystko było widoczne normalnie. Kiedy wysłałem porobiły się paskudne odstępy.

 • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o interpunkcję i ortografię to sądzę, że jest dobra.

Estetyka jest może będzie przez niektórych uważana za ładną, lecz według mnie jest lekko przesadna.

Bardzo mnie zaciekawiła twoja tematyka, iż jest ona o historii, chodź według mnie jest już jeden blog historyczny, lecz jest alternatywne rozwiązanie dla ciebie, gdyż lubisz architekturę, więc proponuję robić historie różnych starych, ciekawych miejsc oraz budowli i omawiać różne style ówczesne, jak i współczesne.

Bardzo mi się spodobał twój wpis, ale lepsze będzie rozwiązanie, które podałem na górze.

Jestem na TAK

Życzę ci powodzenia.

 • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem na TAK.

 • Ortografia i interpunkcja +
 • Tematyka +
 • Przykładowy wpis +
 • Estetyka +/-

Powodzenia! (hug)

 • Lubię to 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wpis mnie nie zaciekawił, jest zbudowany na wiadomościach z podręcznika rozszerzonego z historii, tworząc przy tym nudzącą i nieciekawą konsystencję. Przy powstaniu  dowiadujemy się jedynie szczegółowej wiedzy na bardzo znany temat, jakim było powstanie listopadowe. Uważam że historia, która i tak jest okaleczona przez twórców podręczników od historii, jedynie jeszcze bardziej ukaże tą suchą stronę, która oczywiście zawsze jest ale ma także i zawsze ciekawą stronę, która nie została tu ukazana.

Na Nie

-tematyka

+ortografia

-estetyka

+interpunkcja

Jest to moja subiektywna ocena.

 

Edytowane przez ignacy1
 • Lubię to 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz blog historyczny to fajnie by było, gdyby było to chociaż spójne z tym tematem, bo pisząc o powstaniu, nie możesz mówić że to rewolucja no proszę cię XD. Francuzi obalili króla i go ścieli, Polacy? Polacy byli pod okupacja, i była rusyfikacja, tu zawsze może chodzić o powstania/bunty, bo to prowadzi w większym stopniu do tzw wolności, a nie rewolucja XD. Resztę powiedział Ignacy, jestem na nie. 

 • Super 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ortografia +

Estetyka -

Interpunkcja +

Przykładowy wpis +/-

Tematyka +/- 

Jestem na Neutral!

Powodzenia!

Edytowane przez notVerix

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podanie, oceniając estetykę mi się nie podoba. Cały tekst jest pogrubiony, co jeszcze bardziej psuje wygląd podania oraz pogarsza nieco czytanie (w skrócie: źle się czyta). Powinno się wyróżniać te ważniejsze rzeczy, a nie wszystko. Blog historyczny jest jak najbardziej spoko, chociaż mam wrażenie, jakbym czytała swój podręcznik. Ja jestem zwolennikiem ciekawostek historycznych, więc... no właśnie tego mi brakuje. Reszta, patrząc na ortografię, interpunkcję jest okej, więc do tego nie będę się czepiać. Osobiście jestem przeciwna by nadać tobie rangę blogera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

cześć darek

jestem na neutral, po części zgadzam się z Cappucin0 a po części z Tae. Estetyka nie jest najgorsza (nie chodzi mi o odstępy które powstały). Tematyka mi się podoba, ale pisz bardziej 'oryginalnie', bo czuje się jakbym po części czytała twój przykładowy wpis a po części podręcznik od historii. Ten neutral jest z dużym przechyleniem na tak, a gdyby było bardziej estetycznie (tak jak powiedziała Tae (up), ważne rzeczy pogrubiaj, nie cały tekst) i przykładowy wpis byłby troszkę inaczej napisany byłabym całkowicie na tak. Powodzenia ~~julkaaa28.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Estetyka -

Przykładowy wpis z internetu wzięty nawet kolorki takie same więc - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -...

Jestem na N I E

Edytowane przez TikaTeko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, TikaTeko napisał:

Przykładowy wpis z internetu wzięty nawet kolorki takie same więc

Link? Jakiś dowód? 

Co do samego podania to jestem na neutral

Jest to w sumie mała ściąga przed kartkówką z powstania, brakuje mi tu zdjęć, wtedy wpis byłby ciekawszy

Ta estetyka ehhh

Wszystko wymienione co być powinno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że również interesuję się historią, ale do rzeczy. Twój wpis nie zaciekawił mnie w ogóle, tym bardziej że mam wrażenie że jest to pisane typowo jakbyś miał podręcznik na kolanach i przepisywał najważniejsze rzeczy pisząc ten wpis. Moim zdaniem, jeśli ktoś przepisuje rzeczy z podręcznika to nie ma bata, że tak ujmę żeby zainteresował się danym tematem z historii (tak było w moim przypadku, gdzie jak mi dziadkowie opowiadali swoją historię, to jak przeżywali te trudne czasy np. II wojnę światową to nie mogłem przestać ich słuchać, z kolei gdy o tym samym pani tam tłumaczyła na historii to spałem z nudów). Dlatego uważam że jeśli chce się zainteresować czytelnika historią to nie powinno się przepisywać z podręcznika/wikipedii. 

Co do oceny: Jestem na nautral.

 • Lubię to 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ortografia +

Interpunkcja +

Estetyka +/-

Tematyka +/-

Przykładowy wpis +/-

jestem na Netrual      POWODZENIA!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.