Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię?

Mam na imię Marcin.

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?
Chciałbym mieć rangę blogera, ponieważ kiedyś już ją posiadałem. Przez to, że chodzę na zajęcia dodatkowe, które pogłębiają wiedzę z języka polskiego, poprawiłem swoją ortografię oraz w pewnym stopniu interpunkcję. Chciałbym mieć rangę blogera, ponieważ mam pełno pomysłów na ciekawe oraz dosyć interesujące wpisy, które na pewno dużo osób by czytało.

Planowana tematyka bloga:
Tematyka bloga w pewnym stopniu ulegałaby zmianie żeby zapobiec rutynie, ale planowana tematyka na miesiąc grudzień/ styczeń wygląda tak:

Grudzień: 

Różne świąteczne poradniki np. "Jak wykonać taką i taką ozdobę z papieru,, lub na przykład ''Jaki prezent wybrać sobie lub kupić komuś (w zależności od wieku) prezent świąteczny?,, 

W grudniu na pewno pojawiłaby się jakaś historia związana ze świętami (Yelezii spokojnie moje historię znacznie się poprawiły), oraz na pewno pojawiłoby się kilka wierszy.

Wpis, który na pewno pojawiłby się pod koniec grudnia: "Sylwester. Jak dobrze spędzić czas ostatniego dnia w roku 2019?,,.

Tematyki bloga na pewno byłyby dopasowane do czasu, pory roku i różnych innych rzeczy by za bardzo nie odbiegać od rzeczywistości.

Napisz coś o sobie:
Mam na imię Marcin i w tym roku skończyłem 12 lat. Interesuje się piłką nożną oraz ostatnimi czasy zaczynam coraz częściej oglądać skoki narciarskie. W sumie nie wiem jak jeszcze mam się opisać, ale jestem przyjaznym stworzeniem tej planety.

Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:

Cześć, hej, siemanko!

O to pierwszy wpis na moim nowym blogu. Mam nadzieję, że was zaciekawi, ponieważ moja wyobraźnia przekroczyła granicę.

24.12.2019

Tak. To właśnie ten dzień. Ten dzień, w którym spotkam się z całą moją rodziną, ten dzień w którym będziemy dzielić się opłatkiem, oraz będziemy śpiewać kolędy. To właśnie...... Święta!

Wstałem rano z łóżka, poszedłem się umyć, włączyłem telefon i wszedłem w kalendarz. 24 grudnia. To ten dzień! Kiedy dostane prezenty i w końcu spotkam się z kuzynami i kuzynkami! - Pomyślałem 

Po kilku minutach ciągłego myślenia do mojego pokoju wszedł tata, któremu akurat śpieszyło się do pracy. Tak. W święta też można iść do pracy. Powiedział mi tylko, że mam iść odebrać tort który zamówił dla mamy z okazji ich 10 rocznicy ślubu.

Tata wyszedł do pracy, a mama gotowała pyszne potrawy na dzisiejszą wigilię. Zjadłem dwie kanapki z masłem orzechowym oraz dwie kanapki z dżemem brzoskwiniowym. Ubrałem ciepłą kurtkę, grube, ocieplane spodnie oraz bardzo wygodne buty i poszedłem po tort.

Przechodzę przez ulicę Jana Pawła 2 i spotykam starą koleżankę z podstawówki. Moja dawna miłość - Pomyślałem gdy zobaczyłem jej piękne brązowe włosy. Przywitałem się z nią, chwilę pogadaliśmy o starych czasach z podstawówki i poszedłem dalej.

Po 15 minutach doszedłem do cukierni, w której czekał na odebranie tort dla mamy. Podchodzę do lady i odbieram tort. Wychodzę ze sklepu i powolnym krokiem udaje się do domu.

Godzina 16:00

To już blisko, niedługo spotkam się z całą rodziną. O tej godzinie tata wraca z pracy, więc niedługo powinien być w domu. Mineło 25 minut, a tata dalej nie wracał z pracy do domu. Mama nie mogła się do niego dodzwonić i cała aż trzęsła się ze stresu. Nie chciałbym być w tym momencie w jej skórze. Nagle dzwoni telefon... Mama rozmawia z kimś przez dłuższą chwilę i odkłada słuchawkę. Cała zapłakana wykrztusiła z siebie tylko jedno zdanie, które było skierowane w moją stronę: Ksawery... Tttataa nie żyyje...

Ciąg dalszy nastąpi...

•  
  • Super 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ps. Za wszystkie błędy przepraszam, ale dosyć się stresowałem (świadkiem tego była Maykah ;D), bo bardzo chciałbym być spowrotem blogerem. Ps. I nie mogę edytować błędów już na telefonie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze mówiąc... Twoje podanie mi się spodobało! Dlaczego? Otóż nie zauważyłam większych błędów ortograficznych jak i interpunkcyjnych. Czasami słowa się powtarzają a zdania są za mało rozbudowane przez co nie mogą oddać większej ''głębi,, opowiadania. No i zdecydowanie było za krótkie :(. To tylko takie małe rzeczy na które zwracam uwagę. Jestem niszczycielką dobrej zabawy. Estetyka wzorowa! Można się doczytać bez problemu. Dlatego jestem na tak i chętnie czytałabym twojego bloga. Powodzenia!

Godzinę temu, marakaczan95 napisał:

Ps. Za wszystkie błędy przepraszam, ale dosyć się stresowałem (świadkiem tego była Maykah ;D), bo bardzo chciałbym być spowrotem blogerem. Ps. I nie mogę edytować błędów już na telefonie. 

Nie trzeba się stresować, przecież nie gryziemy... W sensie nie wszyscy :D 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 godzin temu, Collie303 napisał:

Nie trzeba się stresować, przecież nie gryziemy... W sensie nie wszyscy :D 

Ja nie gryze, ja polykam w calosci :)

jestem na tak marcin, bledow nie zauwazylam, wszystko ladnie i schludnie

• Ha ha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładnie napisane podanie, następnie dodaj jeszcze odrobinę dramaturgii i napięcia i będzie juz w ogóle pięknie, błędów nie zauważyłem miałeś już rangę bloger więc pewne doświadczenie masz, życzę powodzenia.

Pozdrawiam Kenji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od czego by tu zacząć... Zacznę więc od minusów. Na pewno, jak dla mnie, wpis jest za krótki i brakuje mi "tego czegoś" w opowiadaniu. Jakbyś dodał takiej szczypty dramaturgii i troszkę więcej historii ukazał, byłoby idealnie. Nie znaczy to, że mnie nie zainteresował. To koniec minusów. Przejdę teraz do plusów. Z pewnością estetyka na wielki plus. Podanie ładne, przejrzyste, czytelne. Miałeś już kiedyś blogera, więc się na tym znasz. Błędów interpunkcyjnych, jak i ortograficznych nie zauważyłem.

Przejdę teraz do podsumowania:

- Ortografia +

- Estetyka +

- Interpunkcja +

- Przykładowy wpis +

- Tematyka + 

Jestem na tak.

Powodzenia!

Edytowane przez Kakus320
Mała poprawka xd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
58 minut temu, Kakus320 napisał:

Od czego by tu zacząć... Zacznę więc od minusów. Na pewno, jak dla mnie, wpis jest za krótki i brakuje mi "tego czegoś" w opowiadaniu. Jakbyś dodał takiej szczypty dramaturgii i troszkę więcej historii ukazał, byłoby idealnie. Nie znaczy to, że mnie nie zainteresował. To koniec minusów. Przejdę teraz do plusów. Z pewnością estetyka na wielki plus. Podanie ładne, przejrzyste, czytelne. Miałeś już kiedyś blogera, więc się na tym znasz. Błędów interpunkcyjnych, jak i ortograficznych nie zauważyłem.

Przejdę teraz do podsumowania:

- Ortografia +

- Estetyka +

- Interpunkcja +

- Przykładowy wpis +

- Tematyka + 

Jestem na tak.

Powodzenia!

Co do tego przykładowego wpisu  (kieruje to do wszystkich) nie chciałem go za bardzo rozpisywać, ponieważ gdybym dostał rangę zdecydowanie chciałbym bardziej pogłębić historię, dodać dramaturgii itd, ale każdemu z całego serducha dziękuję za pozytywne opinie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 1.12.2019 o 20:57, marakaczan95 napisał:

stresowałeś sie do tego stopnia ze myslalam ze zaraz zemdlejesz, wiec to 'dosyc' to zdecydowanie za lekkie określenie. xD

Kilka bledow jest, ale serio niewiele a jak na dwunastolatka to wg. mnie jest świetnie.

te bledy to np:

Dnia 1.12.2019 o 19:58, marakaczan95 napisał:

Chciałbym mieć rangę blogera, ponieważ mam pełno pomysłów na ciekawe oraz dosyć interesujące wpisy,

'ciekawe' oraz 'interesujace' to to samo określenie.

O to pierwszy wpis na moim nowym blogu.

Oto a nie O to.

To właśnie......

To nie blad, ale nie wiem czy tylko mnie to tak wkurza kiedy sa wiecej niz trzy kropki.

Co do takich 'bledow' a raczej nie błędów zaliczam tez w niektorych miejscach (glownie na poczatku podania) nadmierna ilość przecinków. Sama kiedys stawiałam bardzo duzo przecinków ale przeczytaj sobie np. to

Chciałbym mieć rangę blogera, ponieważ kiedyś już ją posiadałem. Przez to, że chodzę na zajęcia dodatkowe, które pogłębiają wiedzę z języka polskiego, poprawiłem swoją ortografię oraz w pewnym stopniu interpunkcję. Chciałbym mieć rangę blogera, ponieważ mam pełno pomysłów na ciekawe oraz dosyć interesujące wpisy, które na pewno dużo osób by czytało.

No nie wiem, jak dla mnie jest ich troche za duzo, i tak wiem, wiem Polska jezyk trudna jezyk, ale serio czasem niektore 'zasady' w tym języku sa bezsensowne i trzeba samemu patrzec co sie pisze.

Jestem na tak, powodzenia i nie zemdlej plis

• Ha ha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia +

Estetyka +

Interpunkcja +

Przykładowy wpis +

Tematyka +/- 

Jestem na TAK!

Powodzenia!

Udostępnij tego posta