Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię?  Mam na imię Paulina.

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?  Chciałabym mieć rangę blogera ponieważ chciałabym się dzielić z innymi moim życiem i opiniami, oraz wcześniej już spróbowałam być blogerem ale miałam dużo błędów więc chciałabym je poprawić :)

Planowana tematyka bloga: Moja planowana tematyka bloga to pewnie opinie na temat różnych rzeczy, coś o moim życiu, szkole itp.

Napisz coś o sobie: Jak już mówiłam, mam na imię Paulina. Mam 12 lat. Aktualnie mieszkam w Stanach Zjednoczonych w mieście Willmington, znajdowanym się w stanie Delaware. Aktualnie chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. Bardzo lubię biegać, Track oraz Cross Country to są sporty które uprawiam, które są jednymi z popularniejszych tam sportów. Jeżeli chodzi o inne moje pasje to też bardzo lubię grać w gry komputerowe, oczywiście moją ulubioną grą jest Minecraft. Jedne z moich ulubionych przedmiotów szkolnych to Chemia oraz Język Angielski.  

Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:

Szkoła w USA

Hej kochani, dzisiaj wam opowiem jak to jest być w szkole w Stanach Zjednoczonych oraz jak wygląda ocenianie.

szkoła, nauczyciele, atmosfera, ocenianie

szkola podstawowa

Jeżeli chodzi o szkołę podstawową, jesteś tam od klasy 0 (przedszkole) to 5 klasy. Zazwyczaj szkoły podstawowe są bardzo małe, ponieważ nigdy nie ma dużo uczniów. W szkole do której ja chodziłam, klasy jakie miałam to były Czytanie (coś takiego jak u was Polski), RTI (pomoc w czytaniu dla osób które nie poradzaly sobie dobrze w czytaniu, rozumieniu tekstu, pisaniu), Matematyka, Historia połączoną z wychowaniem o społeczeństwie (WOS), Lunch czyli obiad, który trwał 30 minut, Specialna klasa (chodziło o to że na tej klasie to np. w Poniedziałek plastyka, wtorek wychowanie fizyczne, środa myzyka itp), przerwa (trwała 30 minut, szliśmy na zawnatrz a jeżeli padało to zostawaliśmy w klasie), oraz chemia. Moim zdaniem na to że to była szkoła podstawowa, to nadal bardzo dużo od nas wymagali. Każda klasa (lekcja) trwała 60 minut. Masz tam 1 nauczyciela.

ocenianie w szkole podstawowej

Jeżeli chodzi o ocenianie w szkole podstawowej to są tylko 4 oceny a nie 6.  1 oznacza bardzo źle, zazwyczaj nie dostajesz tego jak źle zrobiłeś/as na teście, tylko wtedy gdy oszukiwałeś/as , rozmawiałeś/as w czasie testu, lub nic nie napisałeś na teście. 2 oznacza też bardzo źle, dostajesz wtedy gdy bardzo źle ci poszło na teście. 3 oznacza dobrze. Trójkę dostajesz jeżeli poszło ci dobrze, ale nie najlepiej. Czwórka to najlepsza ocena jaka mogłeś mieć. 4 dostajesz wtedy gdy na matmie rozwiązałeś wszystkie zadania na teście, odpowiedziałeś/as poprawnie, użyłeś/as poprawnej matematyki. Jeżeli chodzi o 4 na czytaniu (Angieskim), to dostajesz to jeżeli poprawnie odpowiedziałeś/as, użyłeś/as poprawnej ortografii.

gimnazjum

Następnie, w gimnazjum w którym obecnie jestem jest już trochę trudniej. Jesteś Tam od 6 to 8 klasy. W gimnazjum masz 3 minuty (to zależy w jakiej szkole jesteś, bo niektóre szkoły mają 5 minut) na przejście z klasy do klasy. Masz Tam 4 klasy codziennie i każda klasa trwa 90 minut oraz lunch (obiad) trwa około 30 minut. W Ameryce w gimnazjum administratorzy szkoły wybierają jakie będziesz mieć klasy ze względu na twoje oceny z 4 oraz 5 klasy. Podstawowe klasy jakie możesz mieć w gimnazjum to Matma, Język Angielski (ELA czyli English Language Arts to nazwa tej klasy), Fizyka/Chemia, Historia, Wychowanie O Spoleczestwie, Wychowanie Fizyczne, Chorus czyli chór, orkiestra (granie na instrumencie), RTI (już mówiłam wcześniej co to jest), Biblioteka, Plastyka, i niektórzy mają AVID co oznacza że jakby oni cię tam przygotowują na studia, ja aktualnie mam tą klasę. W gimnazjum jest coś takiego że masz dzień A i dzień B, i na przykład jak masz w poniedziałek (dzień A) matematyka, angielski, chemia, fizyka i we wtorek (dzień B) masz wf, historia, RTI, Chorus.. to wtedy w środę masz takie same lekcję jak miałeś/as w poniedziałek, oraz w czwartek masz takie same lekcje jak miałeś/as we wtorek i tak dalej. 

ocenianie w gimnazjum

jeżeli mowa o ocenach oraz ocenianiu w gimnazjum, to jest bardzo inaczej niż w polsce oraz w podstawówce. Zaczynając od najgorszej oceny, to u was jedynka (1) oznacza u mnie F. Failure (F) dostajesz z takiego samego powodu jak tłumaczyłam za co się dostaje 1 w podstawówce, ale jeżeli bardzo źle zrobisz na teście to też dostajesz F. Następnie ocena wyższa niż F to D. D oznacza 2 w Polsce. Można dostać tą ocenę jeżeli bardzo źle zrobiłeś/as coś na teście ale na przykład się bardzo starałeś, chociaż ci nie wyszło. Następną oceną jest C która jest tak jakby pomedzy 3 i -4. C dostajesz gdy się starałeś, połowę zadania jest poprawnie, ale nie zasługujesz na wyższą ocenę niż to. Naszą następną oceną, która jest bardzo dobra to B która można przetłumaczyć na pomiędzy 4 i -5. Tą ocenę dostajesz gdy prawie wszystko jest dobrze, ale na przykład na matematyce, brak wytłumaczenia czemu dostałeś/as ta odpowiedź w danym pytaniu. A to jest pomiędzy 5 i 6. Można zdobyć tą ocenę jeżeli wszystko zrobione dobrze, starannie.

szkoła wyższa (liceum)

O szkole wyższej dużo nie wiem, ponieważ ja nadal jestem w gimnazjum. Mój brat chodzi do Liceum, więc trochę mi o tym powiedział. Więc w High School (Liceum) w USA, jesteś od 9 do 12 klasy czyli 4 lata. Zamiast używać 9,10.. klasa to używają Freshman, Sophomore, Junior, Senior. W High School jest o wiele więcej klas niż w Middle School (gimnazjum) oraz Elementary School ( podstawówka ). Podobnie jak w Middle School, w High School również jest A dzień i B dzień. 

ocenianie w Liceum

W szkole wyższej w usa, ocenianie jest takie same jak ocenianie w gimnazjum ;')

Dziękuję za przeczytanie, do następnego razu!

•  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Neutral/nie

Duża ilość wyrazów powtarza się. 

Estetyka +/-

Interpunkcja według mnie na -. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jestem na nie.

Estetyka +/- 

Przykładowy wpis mnie nie zaciekawił.

Interpunkcja jak dla mnie -

Dnia 30.11.2019 o 00:55, Hitexa napisał:

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?  Chciałabym mieć rangę blogera ponieważ chciałabym się dzielić z innymi moim życiem i opiniami, oraz wcześniej już spróbowałam być blogerem ale miałam dużo błędów więc chciałabym je poprawić 

Według mnie mogłaś  napisać to tak:

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?

Rangę blogera chciałabym mieć, ponieważ  chcę dzielić się z innymi  moim życiem, opiniami na dany temat. Wcześniej już próbowałam dostać tę rangę, ale miałam dużo błędów, które chciałabym  poprawić. 

Edytowane przez awokado
  • Przykro mi 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przykładowy wpis jest totalną porażką, co chwile jakieś powtórzenia, zdania źle złożone. Samo to już samo za siebie mówi nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem na NIE

Interpunkcja -

Estetyka +/-

Temat +/-

Przykładowy wpis +/-

Powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Interpunkcja była w pierwszym podaniu lepsza a orto to samo 

Estetyka +