Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.
Kyonyu

Bloger Kakus320

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię? Mam na imię Konrad.

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera? Chciałbym ją mieć, ponieważ chciałbym się dzielić moimi opowiadaniami z innymi.

Planowana tematyka bloga: różnego rodzaju opowiadania.

Napisz coś o sobie: Jak już wspomniałem, mam na imię Konrad, mam 15 lat i uczęszczam do liceum ogólnokształcącego na profilu matematyczno-fizycznym do klasy pierwszej. Moimi zainteresowaniami są: matematyka, fizyka oraz gry komputerowe, a moje ulubione to Minecraft i League of Legends

Przykładowy wpis, jaki zamieściłbym na swój blog:

Kraina Snów

W pewnym mieście żyła sobie rodzina, o jakiej marzy nie jedno dziecko. Składała się z pięciu członków: taty Mateusza, mamy Moniki, córek Patrycji i Klaudii oraz syna Kamila. Pewnego letniego dnia postanowili wybrać się na wakacje nad morze. Spakowali się i wyruszyli w drogę. Jadąc, rodzina widziała piękne krajobrazy lasów, pól, łąk. Gdy dojechali na miejsce, wydawało się im, że zabłądzili. Była to miejscowość z cudownym widokiem na morze. W hotelu, do którego się zameldowali, spotkali tajemniczego pana ubranego w czarną, podartą koszulę i niebieskie jak niebo spodnie. Zaoferował im zabawkę, z której dzieci były bardzo szczęśliwe i zaciekawione obiektem. Tata natychmiast zareagował i przepędził mężczyznę. Bał się o nich, że zrobi im krzywdę. Myślał, że się już nie zjawi. Mylił się. Następnego dnia ktoś zapukał do drzwi. Klaudia otworzyła i okazało się, że był to ten sam człowiek. Mateusz ze zmarszczonymi brwiami, jak miał w zwyczaju, kolejny raz go wypłoszył. Dziewczynka spytała się go, dlaczego to robi. Nie odpowiedział. Kilka godzin później wybrali się na plażę i relaksowali się na tle morza. Wróciwszy do hotelu, mama zauważyła dziwny pakunek przed drzwiami. Gdy weszła do domu, otworzyła pudełko. Znajdowała się tam tylko śnieżna kula. Była jeszcze notatka: "Gdy potrząśniesz nią, coś magicznego się wydarzy w Twoim życiu...". Odłożyła na półkę i wyszła do sklepu, zostawiając dzieci same. gdyż tata pojechał do miasta spotkać się z przyjacielem z dawnych czasów. Dzieci, pod opieką najstarszego Kamila, oglądały telewizję i zauważyły śnieżną kulę. Tą samą, która znajdowała się w pudełku. Natychmiast zbadały obiekt. Potrząsnęły nią i z niej wydobył się głos, który powiedział, że dziś w nocy stanie się dziwna rzecz. Gdy dzieci się nią bawiły, wrócił Mateusz. Zobaczywszy to, wściekł się. Spytał się, skąd to mają. Odpowiedziały, że stała na półce. Tą samą widział u tego mężczyzny, którego dwukrotnie przepędził. Przyszła i pora spania. Wszyscy położyli się spać. Nagle świetlisty promień obudził Patrycję, Klaudię i Kamila. Podążyły za nim aż do pewnej dziury. Nie chciały tam wpaść, ale dziwna siła popchnęła je tam. Gdy spadli na dół, ich oczy uległy zdumieniu. Była to legendarna Kraina Snów, o której opowiadali im rodzice. Wyglądała, jak raj na ziemi. Piękne krajobrazy, drzewa wydające słodkie owoce, beztroskość. Przechadzały się po miejscu, zwiedzając wszystkie jej zakamarki. Przemierzały góry, pola, lasy, odkrywając piękno tutejszej przyrody. Niestety, nie mogło się to szczęśliwie skończyć. Gdy wybijała godzina 23:30, ten sam głos, który wydobył się ze śnieżnej kuli, wypowiedział następujące słowa: "Wracajcie szybko, skąd przyszliście, gdyż o północy już stąd nie wyjdziecie. Dzieci nie pamiętały, gdzie jest ta dziura. Spanikowały. Urodzajność i piękno tego miejsca po prostu ich uwiodła. Natychmiast ruszyły szukać miejsca, w którym się tu znaleźli. Po dwudziestu pięciu minutach szukania, znalazły wyjście. W tym samym czasie obudził się Mateusz. Zaniepokoiło go to, że trzy łóżka są puste. Jak najszybciej obudził Monikę i zaczęły się poszukiwania dzieci. Rozglądali się po całej okolicy. Nigdzie ich nie było. Tymczasem trójka bohaterów nie mogła się dalej wydostać z Krainy Snów, gdyż wejście jest od skały na wysokości. Na szczęście wdrapały się do miejsca. Natomiast zaczęła wybijać północ. Natychmiast weszły do dziury i zaczęły uciekać. Kamil się potknął i skręcił kostkę. Dziewczynki wzięły go i w trójkę wyszli z tajemniczego miejsca. Po dwunastym uderzeniu wejście zapadło się. Nie wiedzieli, gdzie biec. Nagle usłyszeli znajome im głosy. To byli rodzice. Czym prędzej pobiegli w stronę dźwięków. Odnaleźli się! Gdy wracali do hotelu, opowiadali im to, co przeżyli. Na szczęście nic nikomu się nie stało oprócz Kamila, który skręcił kostkę.

To tyle na dziś. Mam nadzieję że wpis się podobał. Do następnego!

• Super 2
  • Wow 7
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia + Interpunkcja +

Estetyka wygodne się czyta 

Tematyka super

Przykładowy wpis jest bardzo wzruszona 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia +

Interpunkcja  +

Tematyka  +

Wpis Zdania są krótkie, mało rozbudowane. Czasem zupełnie nie rozumiem zdań, np:  "gdyż wejście jest od skały na wysokości. Na szczęście wdrapały się do miejsca. Natomiast zaczęła wybijać północ. Natychmiast weszły do dziury i zaczęły uciekać. Kamil się potknął i skręcił kostkę"

Neutral

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja nie wiem co ty w głowie miałeś pisząc to opowiadanie jestem na nie pozdrawiam

• Super 2
  • Ha ha 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konradzie aka Kakus320, twoje podanie jak najbardziej mi się podoba. Przykładowy wpis również. Nic dodać nic ująć. Jestem na Tak. Powodzenia. ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Interpunkcja oraz ortografia naprawdę są dobre, jak  i poprawne układanie zdań.

Bardzo mi się spodobała twoja tematyka, gdyż uwielbiam czytać opowiadania  lub nawet całe powieści rozbite na rozdziały.

Przykładowy wpis mnie bardzo zainteresował, gdyż widzę, że jest to na wzór baśni, które wielu z nas jako dzieci czytało takie lub ktoś nam je czytał na dobranoc, czy  w ogóle.

Bardzo się cieszę, że jest jeszcze ktoś kto pragnie  kontynuować  taką formę opowiadań.

Baśnie to jedne z typów książek, które wyciągają morał i często pouczają, jak się zachowywać oraz co jest egzystencją życia ludzkiego.
Twoje wpisy mogą być kierowane do osób młodszych, lecz też za równo do osób starszych, które bywają zagubione w życiu oraz szukają jego sensu.

Jestem na WIELKIE TAK.

Edytowane przez Cuki3r

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hej dziadku :lenny: jestem na tak, wszystko ujął mój brat powyżej ❤️. Uwielbiam czytać tego typu opowiadania ^^. Powodzenia dziadku kakusiu ❤️ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortograficznie i interpunkcyjnie dobrze napisane, zdania troche za krótkie fajnie gdybyś trochę je wydłużył i było by już idealnie, oprócz tej długości zdań to nie mam żadnych zarzutów wszystko ładnie współ gra bardzo fajnie i przemyślanie napisany wpis przykładowy

Jestem na tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak będziesz pisał trochę dłuższe zdania, to będzie idealnie 👌. Reszta jest dobrze napisana. 

Jestem na tak, powodzenia! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Estetyka  +
Przykładowy Wpis +
Ortografia +
Interpunkcja

na  TAK

Powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem oczywiście  na tak.

Estetyka +

Ortografia +

Interpunkcja +

Przykładowy wpis mnie zaciekawił.

Powodzenia Kakus.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Interpunkcja i ortografia  +

Estetyka +

Przykładowy wpis również jest ok +

Jestem na TAK

Powodzenia kakus! (hug)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 1.12.2019 o 14:07, awokado napisał:

Jestem oczywiście  na tak.

Estetyka +

Ortografia +

Interpunkcja +

Przykładowy wpis mnie zaciekawił.

Powodzenia Kakus.

Nic dodać, nic ująć

Kaktus jestem na Tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia i interpunkcja + 

Estetyka podania +

Przykładowy wpis +

Oczywiście, że na TAK. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tekst jest strasznie obszerny, przez co trudno i nieciekawie się go czyta. Estetyka podania jest średnia, ale nie jest zła, ani za dobra. W niektórych miejscach brakuje mi dużych liter rozpoczynających zdanie, np. 

Dnia 29.11.2019 o 21:35, Kakus320 napisał:

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera? Chciałbym ją mieć, ponieważ chciałbym się dzielić moimi opowiadaniami z innymi.

Planowana tematyka bloga: różnego rodzaju opowiadania.

Zdanie jest napisane z małej litery, chociaż w odpowiedziach na inne pytania rozpoczynasz wielką literą, co wygląda bardzo nieprofesjonalnie. 

Wpis sam w sobie jest bardzo nudny. W wielu miejscach są zdania, które sobie zaprzeczają, np.:

Po dwudziestu pięciu minutach szukania, znalazły wyjście. W tym samym czasie obudził się Mateusz. Zaniepokoiło go to, że trzy łóżka są puste. Jak najszybciej obudził Monikę i zaczęły się poszukiwania dzieci. Rozglądali się po całej okolicy. Nigdzie ich nie było. Tymczasem trójka bohaterów nie mogła się dalej wydostać z Krainy Snów, gdyż wejście jest od skały na wysokości

Dalej nie chce mi się rozpisywać, bo jestem za bardzo zmęczona. Moja ocena jest negatywna. 

Powodzenia 

Edytowane przez Camillie
  • Super 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na nie 

Tematyka - 

Przykładowy wpis +/-

Ortografiia +

Interpuncja +/-

Estetyka - 

• Ha ha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 19.12.2019 o 22:27, Camillie napisał:

Tekst jest strasznie obszerny, przez co trudno i nieciekawie się go czyta. Estetyka podania jest średnia, ale nie jest zła, ani za dobra. W niektórych miejscach brakuje mi dużych liter rozpoczynających zdanie, np. 

Po „:” czy „;” nie rozpoczyna się zdania z dużej litery. Najpierw sie doucz, a potem napisz podsumowanie kogoś zdań. 

Pozdrawiam cie serdecznie.

422D5404-46CA-4CDE-82D8-04BF7ABDC19A.jpeg

• Ha ha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm... Z ortografią jest całkiem dobrze, estetyka w podaniu też jest. Przyjemnie się czyta, zdania odpowiedne. Z chęcią czytałbym Twoje wpisy, oraz chciałbym widzieć Ciebie w stanowisku Blogera. Osobiście życzę Ci powodzenia. Na Tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IINo panie kakuś

Ortografia  👍

Estetyka 👍

Interpunkcji 👍/👎

Przykładowy wpis 👍/👎

UWAGI: rób  troszkę bardziej krutsze zdania..

punkty 3/4

Jestem na...........    TAK! 😁👍

Pozdrawiam😎 i powódzenia 😀

• Ha ha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeśli ty masz 15 lat to mój stary to salvador dali
ogólnie wpis mi się nie spodobał jestem na nie

mushe jeszcze raz napisac bo wtedy dostalem jakies punkty i nw

Edytowane przez laguna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia +

Estetyka +

Interpunkcja  +

Przykładowy wpis tutaj daje wielkiego plusa spodobało mi się +

Jestem na tak ☺️☺️

Edytowane przez xBezPopityx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

oraz syna Kamila.

Fajnie, że jest moje imię, już mi zaczyna się podobać.

Co do reszty wpisu jest okej, aczkolwiek było by fajnie, abyś czasami wprowadzał do opowiadań dialogi. Reszta jest w miarę okej. Przyjemnie się czyta, opowiadanie sensowne, brak zbędnych zdań oraz zapewne nad nim się starałeś. Chciałbym Ciebie zobaczyć w stanowisku blogera na forum. Pasujesz jak niektórzy do tej roli, oraz zapewne dobrze byś się w niej spisał. Radzisz sobie jako osoba z administracji więc dałbyś sobie radę. Osobiście wystawiam ocenę pozytywną oraz życzę Ci powodzenia w dostaniu się na rolę Blogera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta