Skocz do zawartości
KrainaMc.pl
Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Blogerek Lukierek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz na imię?

Mam na imię Julia.

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera?

Chce posiadać rangę blogera, ponieważ chciałabym pisać blogi o tematyce roślinnej.

Planowana tematyka bloga:

Planowaną tematyką bloga jest tematyka roślinna. Myślę, że na forum jeszcze nie było takiej tematyki, przynajmniej ja nie widziałam.

Napisz coś o sobie:

Mam na imię Julia. Od niedawna przeniosłam się z serwera KrainaMC na MojeMC gdyż uznałam, że MojeMC jest ciekawsze. Jestem graczem SkyBlocka, na którym posiadam rangę SVIP i będę się starać o chatmoda. Uwielbiam czytać książki i sadzić rośliny. U mojej babci posiadam niewielki ogródek, w którym jest wiele kolorowych kwiatów. Ogródek mam u babci z racji tej, że mieszkam w bloku, ale w mieszkaniu również mam wiele kwiatów, ale doniczkowych. Byłam już kiedyś blogerem i mam nadzieję, że będę mogła być nim ponownie. Moim najbliższym przyjacielem jest Yoshuhito  ^^.

Wstaw tutaj przykładowy wpis, jaki zamieściłbyś na swój blog:

~==~ Jak prawidłowo zasadzić roślinę w doniczce? ~==~

Witajcie,

W dzisiejszym blogu napiszę wam, jak prawidłowo zasadzić roślinę w doniczce. Może dla niektórych wydaje się to banalne, ale jednak potrzeba trochę wysiłku. Oto instrukcja krok po kroku.

1. Przygotuj pustą doniczkę, do której przełożysz roślinę i kwiatek (np. aloes).

2. Na dnie doniczki umieść warstwę drenażu, mogą być to drobne kamyki, żwir. Mógłby to by być również grys ale najlepiej by było, gdyby nie pochodził ze skał wapiennych.

3. Do doniczki wsyp warstwę ziemi urodzajnej.

4. Roślinę obficie oblej i wyjmij z donicy, w której rosła.

5. Umieść roślinę w nowej donicy i obsyp ją dokoła ziemią tak, aby znalazła się na takiej samej głębokości, w jakiej rosła w poprzedniej doniczce.

6. Ponownie obficie podlej roślinę, postaw ją w ocienionym miejscu do czasu, gdy się ukorzenią. Wskazuje na to zdrowy wygląd roślin i pojawiające się na wierzchołkach młode listki.

7. Zasil kwiatka nawozem, lecz nie wcześniej niż po trzech tygodniach.

8. Regularnie podlewaj twoją roślinę. Pamiętaj, aby roślina miała stały kontakt ze światłem.

No i to tyle. Wydaje się proste, nie? Teraz ciesz się swoją rośliną i pamiętaj o stałym podlewaniu!

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o interpunkcję oraz ortografię są one dobre.

Tematyka bardzo mnie zainteresowała, gdyż mało jest blogów o tematyce roślinnej, a ten wyróżnia się swoją oryginalnością, jak i pomysłowością, dla niektórych może to być nudne, lecz dla innych wprost przeciwnie.

Przykładowy wpis o prawidłowym sadzeniu kwiatów jest, jak dla mnie ciekawy.

Jestem na OGROMNE TAK!

Życzę ci gorąco powiedzenia.

~Brat.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na duże TAK!

Tematyka mi się bardzo podoba, jeszcze się z taką tutaj nie spotkałam i chętnie czytałabym twojego bloga! Estetyka niczego sobie, ładnie dobrana czcionka oraz jej rozmiar. Brak szaleństwa z kolorami. Nie zauważyłam żadnych poważnych błędów w interpunkcji oraz ortografii. 

Szczerze mówiąc bardzo przyda mi się ten blog, ponieważ moje rośliny umierają już po tygodniu...

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Tematyka jest w porządku, wykonanie trochę słabsze. Za dużo razy się powtarzasz "tematyka". 

"w dzisiejszym blogu napisze wam" - ten zwrot był niepotrzebny. "Witam was na moim blogu, chciałabym poruszyć temat [...]" bardziej by pasowało. 

No i oprócz tego nie mam się do czego przyczepić. Wpis niby taki o czymś, o czym każdy powinien wiedzieć, ale jednak dla niektórych przydatny. Tematyka jest jak najbardziej okay, chętnie czytalabym twojego bloga. 

Życzę powodzenia. 

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

W razie czego dopisze.

Niektore osoby po prostu nie potrafia sadzic kwiatow jak trzeba. Robia to na odwal sie lub po prostu przekladaja kwiatka z jednej do drugiej donicy i tyle, bez podlewania. Spotkalam sie z takim przypadkiem u niektorych moich kolezanek.

Odnośnik do odpowiedzi

Bloga o tematyce ogrodniczej jeszcze chyba nie było, oryginalny temat +

Estetyka, interpunkcja, ortografia +

Przykładowy wpis +/- (mam nadzieję, że to nie będzie tylko blog o tym jak prawidłowo zasadzić roślinę aby się przyjęła, a będą różne porady, ciekawostki itp związane właśnie z ogrodnictwem) 

Na TAK

• Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, ModziQ napisał:

Bloga o tematyce ogrodniczej jeszcze chyba nie było, oryginalny temat +

Estetyka, interpunkcja, ortografia +

Przykładowy wpis +/- (mam nadzieję, że to nie będzie tylko blog o tym jak prawidłowo zasadzić roślinę aby się przyjęła, a będą różne porady, ciekawostki itp związane właśnie z ogrodnictwem) 

Na TAK

Tak, zgadza się. Wpisy na blogu będą mieć różną tematykę, planuje również gdy otrzymam blogera napisać wpis o ekologii, więc różnie to będzie w zależności od mojego pomysłu i czasu, bo wiadomo, szkoła, nauka ;p.

• Super 2
Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to ModziQ poruszył każdy aspekt podania i nie wiem w sumie co mogłabym jeszcze napisać, wszystko zostało wytknięte i błędy i mocne strony, podsumowując ja również jestem na TAK a powody każdy już wymienił.

Powodzonka siss :3

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi

Podanie jest czytelne, podoba mi się prostota podania. Wpis jest bardzo ciekawy oraz interesujący.. Nigdy nie zajmowałam się roślinami (oprócz podlewania) więc być może mi się to przyda. Jestem jak najbardziej na tak.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...