Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.
Gość

Bloger qnowek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak masz na imię? Mam na imię Kajetan 

Dlaczego chcesz mieć rangę blogera? Chciałbym zostać blogerem, ponieważ uważam, iż idealnie się do tego nadaję. Na blogu mam zamiar zamieszczać kolorową i wesołą tematykę, jak i również historie z tajemniczym przesłaniem. Moim celem jest,  aby gdy ktoś wchodzi na forum po ciężkim dniu szkoły lub pracy, na jego twarzy pojawił się uśmiech. Każdy znajdzie tu coś dla siebie :) 

Planowana tematyka bloga: Na moim blogu planuję wstawiać wszelkiego rodzaju ciekawostki, historie z życia i nie tylko, Q&A oraz wiersze. Tematyka ciekawostek i historii będzie zależna od okazji (jak widać w przykładowym wpisie). Chociaż tematyka po jakimś czasie może się rozszerzyć

Napisz coś o sobie: Jak już mówiłem powyżej, mam na imię Kajetan i mam 13 lat. Chodzę do 7 klasy. W wolnym czasie czytam książki i piszę wiersze, więc i one pojawiać się one będą na blogu. Mieszkam w centrum Polski. Myślę, że to na tyle. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego podania i wszystkim życzę Wesołych Świąt

><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Przykładowy wpis:                                                                                                                                                            Cześć!

Z racji tego, że wielkimi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia mam dzisiaj dla was 15 ciekawostek o Świętym Mikołaju! Zapraszam!

1. Święty Mikołaj był (lub jest, dla osób które wierzą, że istnieje) człowiekiem wielkiego serca. Znany jest z tego, że całe swoje wielkie bogactwo oddał innym. Stąd też wywodzi się zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami

15.2. Ma wiele imion- Dziadkiem Mrozem ochrzczony został w Rosji, na Hawajach znany jest jako Kanakaloka, na Wielkopolsce nazywa się go Gwiazdorem, w Hiszpani wołany jest Los Reyes Magos, zaś w Wielkiej Brytanii nazywają go Father Christmas

3. Święty patronuje dzieciom, marynarzom, kupcom i... złodziejom 

4. Nazwa Mikołajki wdrożona została w Polsce w okresie PRL-u, ale zwyczaj dawania prezentów znany jest od średniowiecza

5. Najbardziej znani jego pomocnicy to elfy, skrzaty, aniołki i renifery. Szczególnie głośno jest o jednym- Rudolfie nazywanym czerwononosym

6. Zamieszkuje Laponię, dokładniej Rovaniemi. Jest odbiorcą największej liczby listów z całego świata!

7. Święty Mikołaj wcale nie pochodził z Bieguna Północnego. Dawniej był biskupem Miry, która jest położona w Turcji. Skąd więc znalazł się na biegunie? Przeprowadzka ta to zasługa XVIII-wiecznego poety, któremu koło podbiegunowe wydawało się miejscem poza zasięgiem - fantastycznym i wystarczająco tajemniczym, by tam ulokować opiewanego świętego. 

8. Święty za życia wyglądał mniej więcej tak: 

Znalezione obrazy dla zapytania Å�w MikoÅ�aj z miry    Ale Coca-Cola Company w 1931 roku ,,zaangażowała,, go w swojej reklamie jako: Znalezione obrazy dla zapytania santa claus owego staruszka

9.  Święty Mikołaj nie wszędzie na świecie cieszy się popularnością. Dlaczego? Podobnie jak w przypadku haloween uważany jest za amerykański wymysł internautów

10. Przyjmując, że św. Mikołaj faktycznie odwiedza w jedną noc skromne 2 miliardy dzieci na świecie, musi się... nieźle napocić. 350 milionów kilometrów do pokonania i statystycznie ponad 800 milionów domów do odwiedzenia. Na jedna wizytę przypada więc jakaś milisekunda - w niej trzeba zmieścić wejście przez komin, podłożenie prezentów, podprowadzenie ciastek ze stołu i powrót.

11. Najbardziej zapracowanym Świętym Mikołajem jest ten, który odwiedza Łotwę. Zowie się on Ziemmassve'tku veci'tis i ma za zadanie obdarowywać dzieci prezentami w każdy z dwunastu świątecznych dni.

12. Wbrew pozorom Mikołaj przy rozwożeniu prezentów wcale nie ma tak dużo pracy. Na świecie jest ponad 2 miliardy dzieci, ale Św. Mikołaj nie odwiedza m.in. małych muzułmanów, hindusów, buddystów czy żydów. To zmniejsza liczbę dzieciaków o blisko 85 proc. do „zaledwie” 378 milionów. Ma też trochę więcej czasu niż 24 godziny. Zważywszy na strefy czasowe i ruch obrotowy Ziemi, jego czas pracy wydłuża się do 31 godzin!
13. Podczas amerykańskiej wojny secesyjnej zorganizowana przez północne stany morska blokada była wyjątkowo efektywna – przez pewien czas południe odcięte było od wielu importowanych towarów. Dzieciom, które nie potrafiły zrozumieć braku bożonarodzeniowego prezentu, rodzice musieli tłumaczyć, że Mikołaj nie dał rady przedrzeć się przez jankeskie statki.

14. Święty Mikołaj zmarł prawdopodobnie w wieku 65 lat

15. Postać znanego nam z kultury masowej Mikołaja bazuje głównie na postaci Świętego Mikołaja, ale część jego „super mocy” jest zaczerpnięta z mitologii i legend.

To tyle, pozdrawiam i Wesołych Świąt!

><><><><><><><><><><><><><><><><><><                                                                    

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia i interpunkcja +

Tematyka +

Ładne podanko +

Jestem na wielkjie TAKK! Powodzenia ❤️

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Aligatorek10 napisał:

Święty Mikołaj nie istnieje i nie istniał.

Przez to jestem na NIE.

Daruj sobie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ortografia i interpunkcja +

Temat mnie zaciekawił, czytałam z przyjemnością. Kwestie wiary w Gwiazdora zostawmy dla siebie ;)

Jestem na TAK!

Życzę powodzenia ?

Edytowane przez samus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, Aligatorek10 napisał:

Święty Mikołaj nie istnieje i nie istniał.

Przez to jestem na NIE.

Teraz, gongos napisał:

A co mnie to, trza było kminic na początku ziomal, a tera to już lipton.

Ja jestem na NIE!!!

No  ależ wy mądrzy jesteście i śmieszni [to drugie słowo do PSEUDONAJLEPSZEGO bongosa], normalnie  każdy się śmieje.

Ja na tak powody wyżej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem na wielkie TAK+

- Miły, uprzejmy +

- Podanie napisane bardzo starannie i czytelnie +

- Wpis zawiera małe zdjęcia, co wzbogaca estetykę, i zachęca do dalszego czytania. (Przynajmniej na mnie to tak zadziałało).

Życzę powodzenia, i trzymam za Ciebie kciuki !!!

Edytowane przez KacperBogiem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Som Lappland er blant annet i regionen Norge, vil jeg skrive min vurdering på dette språket.

Jeg er på nr. ;)

• Du kunne ha gjort litt innsats, og ikke nettverket slått på og omskrevet. Når moden vil se at du trekker denne kalken.
  • Du bør skrive universelle emner, i julemannen, ganske mange tror ikke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, gongos napisał:

Gdzie tak pięknie nauczyłaś się pisać po norwesku? Błędy są, ale bardzo małe. 

Niegdyś ucząc się historii Norwegów zafascynował mnie owy język. Z chęcią się go nauczyłam i jak widać efekty są.

;) 

Zawsze więcej wiedzy na maturce. xD

Edytowane przez Aligatorek10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.