Skocz do zawartości
KrainaMc.pl
Wszelkie sprawy związane z rejestracją, logowaniem, zakupami w itemshopie, poważne problemy lub uzasadnione prośby o odbanowanie prosimy kierować do naszego supportu na stronie www.krainamc.pl/help lub www.mojemc.pl/help.

Podanie na Blogera

Barciik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z tej strony Bart.

Ostatnio zainteresowały mnie klimaty bloga i wreszcie zdecydowałem się napisać to podanie  Mam nadzieję, że wszystko będzie na + :3 

O czym właściwie będzie mój blog?

Mój blog obiegałby głównie wokół tematów związanych z naszym narodem. Pisałbym o naszej przeszłości, a dokładniej o przeszłości naszych przodków. Jakie były ich tradycje, zwyczaje czy wierzenia  Mówiąc o wierzeniach mam na myśli jeszcze wszelkie wyznania przed nadejściem chrześcijaństwa. Do tego może trochę mitologii słowiańskiej.. Myślę, że te tematy będą naprawdę interesujące ^_^

Po za tym mam zamiar jeszcze omawiać nowinki ze świata pod kątem nowych technologii czy ogólnie jakieś związane z tym ciekawostki ;)

Na pewno znajdzie się też u mnie kilka tematów związanych z historią osiągnięć naszego gatunku, a ściślej mówiąc coś typu: "Jak ludzkość podbiła kosmos?" I tenże temat chcę teraz omówić jako przykładowy wpis :D

Jak ludzkość ludzkość podbiła kosmos?

Ludzie od początków zastanawiali się czym jest świat, który ich otacza, lecz nie było możliwości, żeby go dostatecznie zbadać. Już w starożytności uczeni zaczęli głosić swoje poglądy na ten temat, najbardziej znanymi byli m.in. Ptolemeusz, Arystarch z Samos czy Pitagoras. Każdy z nich coś wniósł do ówczesnej wiedzy na temat wszechświata. Z innych stron naszej pięknej planety zaczęło przybywać wiele innych uczonych, którzy badali nasze niebo.

Niestety po starożytności przyszło średniowiecze, gdzie Kościół całkowicie stłumił dalszy rozwój nauki. Nastąpiła globalna "ciemnota" i uznano, że Ziemia jest płaska i kończy się w pewnym momencie.

Całe szczęście średniowiecze minęło i nastąpił renesans. Urodził się wtedy polski astronom, Mikołaj Kopernik, dzięki któremu nastąpił prawdziwy przełom. Powstała nowa idea zwana "układem heliocentrycznym". Później pojawił się jeszcze Galileusz, ale pod groźbą tortur ze strony kościoła, wyparł się idei Kopernika. Jeszcze później pojawił się Isaac Newton, który odkrył (nie licząc trzech zasad dynamiki) grawitację, która tym większa im większą masę miało ciało, tzw. "Jabłko Newtona".

Ale żeby nie było tak drętwo przejdziemy teraz bardziej w naszej czasy, a dokładnie w okres II wojny światowej. Podczas gdy wojna trwała, a naród Niemiecki zaczął przegrywać wojnę pod naporem komunistów i aliantów, niemiecki uczony Wernher von Braun, który z pomocą kilku innych osób skonstruował pierwszy pocisk balistyczny, rakietę V2. Rakieta ta przekroczyła wysokość 100 kilometrów wchodząc w przestrzeń kosmiczną. Po wojnie, gdy idea nazistów upadła, Stany Zjednoczone rozpoczęły tzw. "zimną wojnę" z ZSRR. Jedno mocarstwo próbowało przezwyciężyć drugie, pod każdym względem. Był to m.in. wyścig w kosmos. Pierwszą satelitą jaka weszła na orbitę Ziemi był Sputnik 1 wystrzelony przez ZSRR, rozpoczynający tym samym wyścig o kosmos. USA odpowiedziało na to swoimi satelitami. Do najbardziej znanych satelit tamtych czasów wysłanych w kosmos należy Sputnik 2 z Łajką w środku czy amerykański satelita z dwoma małpami. :D Przełomem dopiero stał się czas, gdy człowiek miał tam polecieć. Jurij Gagarin jako pierwszy dokonał trzech kompletnych okrążeń Ziemi. Aż w końcu ze strony amerykańskiej słynny Neil Amstrong, dowódca misji Apollo 11, 21 lipca 1969 roku jako pierwszy człowiek stanął na księżycu. Wypowiedział słynne zdanie: „To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. I tym samym USA pokonało ZSRR w wyścigu zbrojeń. Zaczęliśmy od Pitagorasa, skończyliśmy na Amstrongu.. :o

Trochę się rozpisałem.. ._. Korzystałem też z różnych źródeł informacji, tak dla jasności. Jeśli moje podanie przejdzie to ten wpis będzie jako pierwszy dodany :)

Pozdrawiam! :33

kosmos.jpg

• Lubię to 2

Na tak 

Fajnie napisane, przyjemnie się czyta i zawsze się coś z tego przyda :D

Jak byś dostał rangę, to czy mógłbyś napisać wpis na temat Napoleona Bonaparte?

Edytowane przez Aragorniak
Wiadomość Antoxa pojawiła się kiedy ja to napisałem. Piszę to żeby nie było, że piszę to co jest wyżej xD

Ucz mnie pisać takie notatki! T^T

No cóż, oryginalnym być się tu nie da, ze względu trzech (aż trzech!) osób powyżej, które myślą tak samo jak Ty...

Ale żeby nie być aż taka sama, powiem, że ,,wpis" bardzo mi się podobał! Na początku było super (i już miałam zamiar je chamsko skopiować <3), ale potem tekst się tak jakby rozłaził. Nie podpadło mi to zdanie o średniowieczu, wrednie oddzielone, ale całość, jak i informacje, były ciekawe (nie wiem czy prawdziwe, ale się już w to nie zagłębiajmy XD). Pozdrawiam!

Ogólnie rzecz biorąc, to jesteś jednym z niewielu, którym się to należy. Piszesz dojrzale, bez błędów, na ciekawy temat, trochę pomyliłeś ten cytat, bo powinno być "To mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości", ale to jest mało ważne, ale jak dla mnie, czyli osoby należącej do tej można powiedzieć "elity blogerskiej" to jak najbardziej Ci się należy miejsce w naszych szeregach, gdyż może dzięki tobie młodsze pokolenie zacznie w końcu racjonalnie myśleć, bo jak narazie to właśnie zapanowały kolejne czasy ciemnoty...

Medieval is coming :(

• 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...