TajfereQ

Bloger
 • Zawartość

  644
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

116 Zaangazowany

O TajfereQ

 • Tytuł
  Dead men tell no tales

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Nick z minecraft
  TajfereQ™

Ostatnie wizyty

4847 wyświetleń profilu
 1. TajfereQ

  To czy to?

  Kfc Marvel czy DC
 2. O nie nie, amerykańskie klasyki górą
 3. Witajcie, Mercedes-Benz. Jedna z najbardziej znanych i cenionych marek samochodowych w branży motoryzacyjnej. Marka należąca do Daimler AG. Powstała w roku 1926, kiedy to przedsiębiorstwa Benz & Cie oraz Daimler-Motoren-Gesellschaft połączyły się tworząc koncern, który wtedy zyskał nazwę Daimler-Benz AG, tym samym decydując się na stworzenie swojej wspólnej marki samochodowej Mercedes Benz. Co ciekawe, nazwa Mercedes wzięła się z hiszpańskiego, żeńskiego imienia, które oznaczało łaskę. Pomysł na użycie tego imienia także nie wzięło się znikąd. Imię Mercédès nosiła córka Emila Jellinka, austriackiego pioniera, człowieka nowoczesnego, zainteresowanego sportem, który to był ogromnym entuzjastą ówczesnego postępu technicznego. Był przekonany, że samochód zmieni świat. Od początku istnienia marki klienci mogli liczyć na wysoką jakość, nowoczesność, bezpieczeństwo i ogólny luksus, którymi Mercedes odznaczał się w niezwykły sposób, co dawało mu odgórną możliwość sprzedaży swoich samochodów w wyższych cenach, na co inne marki niekoniecznie mogły sobie pozwolić. W skład Mercedesa wchodzą też dwie submarki - Maybach, produkująca pojazdy luksusowe i sportowe, oraz Smart, które produkuje samochody miejskie, a od tego roku (2020) zajmuje się produkcją wyłącznie pojazdów elektryczych. Aktualnym logiem Mercedes-Benz jest trójramienna gwiazda, która to odznacza się wielka rozpoznawalnością wśród miłośników motoryzacji, ale też u ludzi, którzy samochody traktują jak zwykłe środki do przemieszczania się. Mercedes może odznaczyć się także bardzo ogromną gamą pojazdów, bo posiada on aż 550 różnych modeli, z czego 350 z nich to samochody osobowe, 140 to pojazdy sportowe i 60 użytkowych. Do samochodów Mercedes należą: A Klasa C Klasa C Klasa SportCoupe CLC E Klasa S Klasa CLA CLS C Coupe CLK E Coupe CL S Coupe SLK SLC SL GLA GLB GLK GLC GLC Coupe ML GLE GLE Coupe GL GLS G Klasa B Klasa R Klasa Vaneo Citan Kombi V Klasa X Klasa EQC EQV SLR McLaren AMG SLS AMG GT AMG GT 4-Door Coupe Citan MB100 VITO TN Sprinter Samochody ciężarowe np: Actros, Antos, Antego Autobusy np: CapaCity, O305 Bolidy F1 np: F1 W03, F1 W04 Z czasem będę tworzył kolejne wpisy, które opisują wszystkie przedsiębiorstwa samochodowe należące do koncernu Daimler AG. Po Daimlerze uruchomię kolejne wpisy, tym razem dotyczących Volkswagen Auto Group, które także wchodzić będą w serię wpisów Niemiecki Podbój Motoryzacji. Tymczasem dziękuję za przeczytanie tego krótkiego wpisu i mam nadzieję, że zaciekawił was. W razie uwag zapraszam do sekcji komentarzy. Miłego dnia!
 4. Tematyka ciekawa. Dobrze (przynajmniej mi) czyta się taki tekst kiedy pewne informacje są wyróżnione (ja używam podkreśleń). Nie wziąłem jej na własność i jak napisał kamix, ta tematyka jest bardzo rozwinięta, sam bym w życiu nie opisał wszystkich marek itd. Także tematyka kolegi nie ogranicza się na samych samochodach a też na grach z nimi związanych. Ogólnie to jestem na tak, powodzonka!
 5. TajfereQ

  Nie/tak

  Perm mute i tak dużo czatu nie używam Nauka zdalna lepsza?
 6. no to skoro nie podałeś/aś żadnej nazwy 🤷 TurboBlog
 7. Witajcie, Daimler AG to jeden z największych koncernów samochodowych, w którego skład wchodzi masa znanych i cenionych marek. Początki tego koncernu zaczęły się w momencie pierwszej umowy między Benz & Cie, niemieckiego przedsiębiorstwa, które wówczas produkowało samochody oraz Daimler-Motoren-Gesellschaft, również niemieckiego przedsiębiorstwa, które to zajmowało się produkcją silników oraz samochodów, która została podpisana 1 maja 1924 roku. Jeszcze przez następne dwa lata po podpisaniu tej umowy obie spółki produkowały swoje samochody pod własnymi markami. W roku 1926 oba przedsiębiorstwa połączyły się w jedno tworząc Daimler-Benz AG. Tym samym zdecydowali się na wspólną produkcje pod szyldem Mercedes Benz, która aktualnie jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek samochodowych w branży motoryzacyjnej. 72 lata później, w roku 1998 nastąpiło przyłączenie do spółki amerykańskiej marki samochodów pod nazwą Chrysler Corporation tym samym tworząc koncern DaimlerChrysler AG. W roku 2007 nazwa spółki ponownie zmieniła się, tym razem na Daimler AG. Ta zmiana spowodowana była przez sprzedaż aż 80,1% udziałów DaimlerChrysler AG w przedsiębiorstwie Chrysler inwestorowi Cerberus Capital Management zachowując swoje 19.9%. To też spowodowało, że nazwa Chrysler Group została zmieniona na Chrysler Holding NNC. Operacja ta ma zaznaczyć rozpad 9 letniego koncernu, jednego z największych globalnych koncernów samochodowych. Aktualnie koncern Daimler AG posiada udziały w: 100% w Freightleiner, amerykańskiego producenta pojazdów ciężarowych; 75,1% w Mercedes GP, zespołu wyścigowego w Formule 1; 45% w Toll Collect GmbH; 37,1% w Mitsubishi Motors Corporation, japońskiego producenta pojazdów samochodowych; 25% w MV Agusta, włoskiego producenta motocykli sportowych; 19,9% w Chrysler Holding LLC; 15% w EADS, europejskiego koncernu lotniczo-rakietowego i obronnego; 11% w KamAZ, rosyjskiego producenta pojazdów ciężarowych; 6,8% w Tata Motors, indyjskiego producenta samochodów; 20% w Eicher Motors Ltd.; 50,1% w Automotive Fuel Cell Cooperation; 5% w Aston Martin Lagonda Limited, brytyjskiego producenta samochodów sportowych; 3,3% w Renault Nissan. Z czasem będę tworzył wpisy, które opisują wszystkie przedsiębiorstwa samochodowe należące do koncernu Daimler AG. Wpisy dotyczące JDM, o które dwie osoby prosiły pojawią się, ale jeszcze nie w tym czasie. Po Daimlerze uruchomię kolejne wpisy, tym razem dotyczących Volkswagen Auto Group, które także wchodzić będą w serię wpisów Niemiecki Podbój Motoryzacji. Tymczasem dziękuję za przeczytanie tego krótkiego wpisu i mam nadzieję, że zaciekawił was. W razie uwag zapraszam do sekcji komentarzy. Miłego dnia!
 8. Wpis bardzo rozbudowany i ciekawy. Mi format tekstu nie przeszkadzał. Trochę słabo, że prosiłeś ludzi o opinię pod podaniem, ale chyba zrozumiałeś swój błąd. Jestem na tak
 9. TajfereQ

  Byłeś/aś tam?

  W grze byłem, liczy się ? XD Warszawa