Yelezii

Moderator
 • Zawartość

  2613
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana Yelezii w Rankingu w dniu 1 Sierpień

Yelezii posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

560 Popularny

O Yelezii

 • Tytuł
  /~/~/~/~/~/~/

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Nick z minecraft
  Yelezii

Ostatnie wizyty

21038 wyświetleń profilu
 1. Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów! Nie pogrubiaj całego tekstu, aby wpisy lepiej wyglądały i wygodnie się je czytało.
 2. Yelezii

  Bloger - TajfereQ

  Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów! Postaraj się używać czcionki, która będzie dobrze widoczna na różnych urządzeniach. Postaw również na własne słowa, a nie gotowe.
 3. Jasne Proszę nie 😧 Ja proponuję temat drugi.
 4. Yelezii

  Bloger - restless

  Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów!
 5. Cieszę się, że zdecydowałaś się skorzystać z tego pomysłu. Wykonanie graficzne oczywiście ładne. Może ktoś zda sobie sprawę, że komentowanie jakichkolwiek podań w ten o to schematyczny sposób jest bezsensowne. Już gdzieś o tym się rozpisywałem, ale ponowie akurat do tego tematu wypowiedź. Wystawienie osobistej oceny typu: Jestem na tak. Ortografia+, temat+ i estetyka- nie do końca spełnia swoją funkcję. Możemy się domyślać, że dana rzecz w podaniu się podoba, a inna w ogóle jest okropna. Jednak wskazanie np. dlaczego uważamy, że estetycznie wpis jest na niskim poziomie, byłoby lepszą opcją. Wystarczy napisać, że pogrubiony tekst, kolor czcionki czy nawet jej rodzaj po prostu jest naszym zdaniem kiepski i nie pasuje do podania. Wtedy osoba, która ma zamiar przyjąć konstruktywną, zaznaczę konstruktywną krytykę, może się naszym komentarzem zasugerować i poprawić podanie. Oczywiście może się z tym nie zgodzić i kontynuować pisanie w takiej, a nie innej formie. To już nieistotne, zależy to wyłącznie od jednostki. W każdym razie taka opinia jest już bardziej trafna niż napisanie: estetyka+ albo estetyka-. Nastawianie większej liczby plusów czy minusów już w ogóle jest niepotrzebnym zjawiskiem. To już w ogóle pomiesza i zatraci sens waszej wypowiedzi, przez co autor nadal nie będzie wiedział, o co wam tak właściwie chodzi. Stawiałbym nawet na dokładnie zaznaczanie błędów ortograficznych i interpunkcyjnych w podaniach niż pisanie ortografia-. Jest szansa, że kandydat następnym razem takiego błędu nie popełni. To samo, jeżeli chodzi o ocenę tematu i estetyki, która posłużyła wyżej za przykład. To też trafne spostrzeżenie.
 6. Chyba rzeczywiście Q&A jest opcją, kiedy nie ma się pomysłu na wpis. To jest coś bardzo prostego do zrealizowania.
 7. Yelezii

  Ghost of Tsushima | #1

  Stosowanie długich linii 'XDDDDDDD' we wpisie jest raczej niepotrzebne i odbierane jako mało profesjonalne. Tak przynajmniej jest w mojej opinii. Poza tym czerwony tekst nie wygląda źle, ale czytanie go może nie być najwygodniejszą czynnością. Klasycznie @Yakici i @Yoda_woda_sodowa proszę o zaprzestanie takich działań wobec siebie i o nietworzenie spamu pod wpisami blogerów. Taka prośba i ostrzeżenie.
 8. Trochę śmiesznie się to czyta xd
 9. Yelezii

  Bloger Klyex

  Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów! Dostajesz szansę ponownie, ale trochę zejdź z tonu w wypowiedziach na forum i nic więcej nie kopiuj na blogu.
 10. Yelezii

  Bloger Wojtulus

  Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów!
 11. Yelezii

  blogerek

  Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów!
 12. Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów!
 13. Yelezii

  Bloger - hubertmaciej1

  Podanie przyjęte. Możesz dodawać własną zawartość w systemie blogów. Powodzenia w tworzeniu wpisów!
 14. Też muszę się na ten temat wypowiedzieć. Pierwsza sprawa: Jak najbardziej się z Tobą zgadzam co do ocen użytkowników pod podaniami na blogera (Myślę, że większość osób podzieli tę opinię). Wyglądają one tak, jakby były napisane tylko po to, aby zostawić jakiś komentarz pod danym wpisem. To dosłownie nic nie mówi o podaniu. Nie stanowi żadnej rzeczywistej oceny, a tym bardziej jak wspomniałeś, nie będzie to wskazówką dla piszącego. Pokazanie błędów w podaniu jest chyba najbardziej istotne, jeżeli chciałoby się, aby kandydat się poprawił i mógł dalej próbować do tego podchodzić. Użytkownik, jeżeli już podejmuje się oceny, mógłby również się nieco postarać, tak, jak i ten piszący podanie. O ile jeszcze można się domyślić, że wszystko jest poprawnie. gdy ktoś napisze w ocenie: ortografia+ i interpunkcja+, to pisanie podanie+ albo wpis+ jest moim zdaniem trochę niezrozumiałe. Druga i trzecia sprawa: Bardzo często osoby składające podanie na blogera nie przykładają się do niego, tu masz rację. Staram się odradzać tym osobom używanie pogrubiania całego tekstu czy też słabo widocznych kolorów czcionki. Nie wspomnę już o czcionkach, które źle się czyta. Oczywiście takie podanie nie może zostać przyjęte, ale zwrócenie uwagi w ocenie na dane błędy powinno dać do myślenia kandydatowi. Wtedy można liczyć na poprawę. Jednak stanie się tak tylko wtedy, gdy każdy w swojej ocenie jasno i dokładnie przedstawi minusy podania i nie zrobi tak, jak wyżej to zostało przedstawione (podanie+, ortografia- itd.). Moim zdaniem rozbudowane podanie to podstawa, aby można było liczyć się z oceną (Mówię głównie o tematach, które wymagają obszernego przedstawienia. Chociaż pozostałe punkty podania, poza przykładowym wpisem, też jest najlepiej nieco rozpisać). Jeżeli ktoś potrafi się rozpisać i tym samym zaciekawić czytelnika, to wtedy jest naprawdę dobrze. To chyba oczywiste. Co do tematyki, to na pewno przepisy na różne dania są już dla większości nudne (Tak, wiem, że dla niektórych nie). Może opowiadania też, ale jeśli ktoś rzeczywiście potrafi je napisać, to nawet patrząc na to, że pojawiają się dosyć często, mogą się spodobać. Jeszcze dodam, że często w przykładowych wpisach pojawia się jedynie zapowiedź/plan wpisu, co jest błędne. Jednak nic na to obecnie nie poradzimy. Nie sądzę, że ta opinia mogłaby kogoś urazić. Jest bardzo trafna, bo jak widać, wiele osób również to zauważyło i się z tym zgodzi. Ja polecam każdemu zastosować się do tych rad, bo inaczej nic nie zmieni się w złych metodach oceniania/pisania podań. Piszę zarówno do osób, które dopiero co mają zamiar składać swoje podania na blogera, jak i do tych, które te podania będą oceniały. Pozdrawiam.