Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Ostatniej godziny
  2. Hej! Dziś opowiem o tradycjach Wielkanocnych w różnych krajach na Świecie! Zapraszam! ___________________________________________ Włochy Zgodnie z przysłowiem: Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi (Boże Narodzenie z rodziną, Wielkanoc - z kim chcesz), większość Włochów spędza Wielkanoc poza miejscem zamieszkania. Jednym z najbardziej charakterystycznych dla kuchni włoskiej dań świątecznych jest tak zwany "Wielkanocny Tort", sięgający tradycją aż do średniowiecza! Jest to zapiekanka - przekładaniec z buraków, cebuli, grzybów, jajek, chleba namoczonego w mleku i parmezanu. Dla dzieci święta to oczekiwanie na wielkie czekoladowe jaja z niespodziankami. Poniedziałek Wielkanocny (Pasquetta) jest spędzany na świeżym powietrzu. We Włoszech nie ma tradycji oblewania się wodą w "lany poniedziałek" dlatego można spokojnie wyjść z domu i nie być zaskoczonym Włoski Wielkanocny Tort _____________________________________________________________________ Szwecja Szwedzi przeżywają Wielkanoc w nieco inny sposób niż Polacy. Jedną z głównych różnic jest fakt, iż Szwedzi w Wielkanoc nie poszczą i pozwalają sobie na wykwintne dania. Jednym ze szwedzkich zwyczajów jest wielkanocny "Påskkärringar". Według dawnych wierzeń w Wielki Czwartek, po zapadnięciu zmroku, czarownice przylatywały do Blåkulla, gdzie spotykały się z samym diabłem! Stąd też w tym okresie małe dziewczynki przebierają się za czarownice i pukają do drzwi domostw. Gospodarze, których odwiedzają, muszą wrzucić do ich kociołków słodycze, a najlepiej cukierki. W trakcie świąt Szwedzi obdarowują się prezentami. Dzieci przebrane za czarownice w dniu Påskkärringar _____________________________________________________________________________- Szwajcaria Szwajcarzy w sobotę wielkanocną nie mają w zwyczaju szykowania koszyków i święcenia jajek. Natomiast w wielki Poniedziałek nikt nie leje się tutaj wodą. Zamiast tego jest zwyczaj zwany Zwänzgerle, który polega na tym, że dzieci wychodzą na ulice z koszykami malowanych jajek (ugotowanych na twardo) i zaczepiają starszych pytaniem "Tüend Si au Zwänzgerle?!" (Gra Pan/i także w Zwänzgerle?!). Gra polega na rzucie monetą dwudziestu centymów tak, by utrzymał się krawędzią w jajku. Jeśli przebije skorupkę, wbije się w jajko i utrzyma się dorosły zachowuje swoją dwudziestkę i wygrywa jajko! _______________________________________________________________________ Wymieniłem te najbardziej ciekawe zwyczaje według mnie. Dziękuję za przeczytanie wpisu! Jutro pojawi się (jeśli będę miał czas) wpis o potrawach (+ przepisach na nie) bez których wielkanoc to nie wielkanoc! _________________________________________________
  3. Ważne!!!!! W związku ze strajkiem nauczycieli możliwe, że będziemy musieli chodzić do szkoły w wakacje lub weekend. (Mniej prawdopodobne) Nauczyciele strajkują kosztem naszym i swoim. Jeśli do tego dojdzie to nie będzie połowy wakacji i wolnych weekendów. Nauczyciele strajkują o marne podwyżki, a my za to cierpimy? Powiedz nie, chodzeniu do szkoły w wakacje i weekendy! Jak nauczyciele strajkują to my też!!!!! Niech będzie sprawiedliwie! (Strajk będzie polegał na tym, że nie będziemy chodzić do szkoły w weekendy i wakacje). Jeśli jesteś za to prześlij do wszystkich znajomych uczniów! Niech będzie nas jak najwięcej!!! --Przekaż dalej-- Tylko że jeżeli będzie szkoła w wakacje to rodzice oraz my jako uczniowie do tego nie dopuscimy. Bo wakacje są przeznaczone dla nas A nie na naukę chyba po to one są A że im się zachciało strajków to ich wina.
  4. Dziękuje za danie mi szansy ❤️😭
  5. Głodnemu chleb na myśli.😜 To raczej miało ostrzec że Daffit zaraz jakiś tryb popsuje i nie będzie działał przez jakiś czas. Terrorysta jeden
  6. Ortografia +/- Interpunkcja - Estetyka - Wpis +/- Tematyka +++ Jestem na Neutal z małym plusem Życzę powodzenia!
  7. Na nie. Powody u ModziQ
  8. Tylko skoro masz urywek tego screena to też musisz mieć oryginał skoro jakoś ucieles. Z tego co wiem urywki screenow nigdy nie były uznawane.
  9. Tylko że KlyexPL ma w tym rację. Wiesz że taki Bug jest więc możesz sobie napisać jakaś wiadomość i sprawdzać czy się wyśle tak samo jak jest z tym "g". Sprawdzisz czy ten Bug działa więc złamiesz też jednocześnie regulamin używając tego Buga. Przyznaję też rację dla KlyexPL.
  10. Żałosne jest trochę to że nie rozumiesz co ona miał na myśli.
  11. Średnia zarobków nauczyciela to 2300 okej. Ta cena jest podana w formie brutto więc netto to będzie jakieś 2500 zł.(liczac naprawde bieżnie..) Dodaj sobie do tego dodatek za wychowawstwo minimum 300 złotych, 300 zł zasiłku motywacyjnego I planowane przez rząd podwyższenie pensji o łącznie 15% (XD) czyli będzie + 375 zlotych. Wyjdzie ci około 3500 zł. Możliwość przyspieszonego awansu zawodowego, to też zwiększa pensję A także nir loliczylem do tgo zadtepstw ktore sa liczone jako 100% lub 150% pensji za godzinę. Zakładając że nauczyciel w miesiącu będzie miał 5 h zastępstw to dostanie około 140 złotych więcej. Do tego dochodzi dodatek za lata pracy (1% za każdy rok maksymalnie 20%). Załóżmy że nauczyciel Xyz pracuje 8lat to doda mu do pensji ok 200 złotych. Łączna pensja nauczyciela netto będzie wynosić 3900, a nie policzyłem ile dostaje za możliwość awansu zawodowego (nie policzyłem stopnia nauczyciela)
  12. Data wydarzenia: 19.04.2019Twój nick w grze: xBeaRR_ Nick oskarżonego: LisPVP2 Tryb na którym się to wydarzyło: MegaDropTreść oskarżenia: obraza, Używanie WulgaryzmówDowody (screen | film):
  13. od czasu do czasu z polityką Interpunkcja - w niektórych zdaniach nie zastosowałeś ą, ę, ć, ż itp i może się okazać, że słowo nabiera nowego znaczenia, niekoniecznie tego, które chciałeś - Wpis mnie nie zaciekawił, ponieważ kolory są jaskrawe, nie da się tego czytać, żadnych akapitów, wszystko zlepione w jedną całość Neutral/nie
  14. Dzisiaj
  15. to tak Interpunkcja --- Estetyka +/- Ortografia + Tematyka -/+ (Innych moze ciekawic) Przykladowy wpis + Neutral z mini minusem Pozderki
  16. Eluwa słodziaki <3 Dzisiaj ja rozpocznę nową zabawę (aka pierwszą). Polega ona na tym, że osoba, która odpisze pod tym wątkiem pierwsza pisze jakie imię mi pasuje. I tak w kółko. Wiem, że ta zabawa jest już na forum, ale w klubie to co innego XD. Pozdrawiam, Julkuwa aka wasza liderka julkaaa25.
  17. Nick: IoKuu Data zbanowania: 2 dni temu Kto zbanował: Daffit Powód bana: No to chyba za to lagowanie forum. Serwer ('KrainaMc' lub 'MojeMC'): forum Czy uważasz, że kara ci się należała?: tak O co prosisz? ('całkowite zdjęcie kary' lub 'skrócenie kary'): całkowite usunięcie blokady Typ bana ('Czasowy na {czas}' lub 'permanentny'): permanentny Czym motywujesz swoją prośbę o unbana: No trochę spędziłem czasu na tym forum i naprawdę chciałbym odzyskać dostęp do mojego konta. Obiecuję, że już nie będę i postaram się, aż tak nie kłócić! Bozia przecież uczy o miłosierdziu i przebaczeniu ;( Daffit unban plz.
  18. Mam zaszczyt powiedzieć że gracz vJulkaa_ dostaję range Lidera Gratuluję Kotka55447 !
  19. Oki Zaczynajmy ❤️ : Ortografia +, Interpunkcja +, Estetka + , Funkcje Lidera na duży + Już daję Ci rangę . Gratuluję Tobie Julka ! Zamykam Temat .
  20. Jak masz na imię ? Mam na imię Julka. Nick: julkaaa25. Ile masz lat ? Obecnie mam 13 lat, ale we wrześniu będę mieć 14. Jak znasz gracza ,,Kotka55447'' i jak długo ? Znam ją tak no 4/10 XD i znam ją około paru miesięcu. Dlaczego chcesz tą rangę ? Właścicielka klubu dała mi zaproszenie do klubu i widzę, że potrzebujecie pomocy przy klubie qwp <3. Coś o sobie : Mam na imię Julka, mam 13 lat. Mam swojego 'wilcka' o nicku K_Playz. Nie jestem zbyt ciekawa, także tyle o mnie XDD. Jakie opcje ma Lider ? Lider ma opcje takie jak: -Otwieranie tematu -Zamykanie tematu -Przypinanie tematu -Może dodawać zakładki np. Administracja czy coś -Może przenosić temat. Tyle znam na pewno. Co powinien robić Lider w klubie ? Lider powinien pomagać graczom i zajmować się klubem.
  21. Allinol_v3 życiem XD Burek czy 216ErtiNN
  22. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Temat został przeniesiony do archiwum
  23. Wiadomość wygenerowana automatycznie. Temat został przeniesiony do archiwum
  24. Dam screena z launchera i z mojangu jeśli to nie problem. Na ss z launchera nick jest w prawym górnym rogu.
  25. Maykah

Kogo wolisz?

Nie mam pojęcia kim jest Maykah, więc wybieram Ciebie. _Oshee_ czy mateuszeq1337
  26. Oraz moim zdaniem nie powinieneś mnie oskarżać bez jakiegokolwiek dowodu, zwłaszcza z twoimi tekstami "chcesz mi possać"
  1. Pokaż więcej aktywności