Strefa Militarna

 • wpisów
  91
 • komentarzy
  92
 • wyświetleń
  6385

Counter-Strike: Global Offensive

zolnierzyk

621 wyświetleń

Witam!

W dzisiejszym wpisie postanowiłem zająć się tematem jednej z najpopularniejszych gier FPS- sławnym CS'em!

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych chciałbym życzyć wszystkim zdrowia, szczęścia i miłych chwil w rodzinnym gronie!

 

 

Counter-Strike: Global Offensive- jest to wieloosobowa strzelanka typu FPS (First-person shooter) stworzona przez Valve Corporation oraz Hidden Path Entertainment. Gra została wydana 3 sierpnia 2012 roku na platformy Windows, macOS, Xbox 360 oraz PlayStation 3, a Linux doczekał się tego we wrześniu 2014. 

 

Opis

W grze oczywiście stajemy po jednej z dwóch stron- antyterrorystów (CT), których zadaniem jest ochrona miejsca detonacji/rozbrojenie bomby/odbicie zakładników... (zależnie od trybu) lub terrorystów (T)- ich zadaniem jest z kolei podłożenie bomby lub ochrona zakładników. Oprócz wyżej wymienionych celów osiągnięcie zwycięstwa jest możliwe poprzez eliminację wszystkich członków drużyny przeciwnej (nie licząc sytuacji, w której bomba jest podłożona, gdyż wtedy należy ją rozbroić). Nie zawsze celem drużyny jest ten, który wymieniłem, gra oferuje pięć różnych trybów, które opiszę w dalszej części wpisu.

 

Rozgrywka

Jak pisałem wyżej- do "meczu" stają dwie drużyny- CT i T. Niżej opiszę tryby rozgrywki i ich charakterystykę.

Tryb uproszczony

W uproszczonym trybie rozgrywki pomiędzy sobą walczą dwie drużyny po 10 osób każda. Tryb ten jest uproszczoną wersją "rankedów". Rozgrywka składa się na 15  rund liczących po dwie minuty, a zwycięstwo zapewnia osiągnięcie ośmiu wygranych rund. W przeciwieństwie do rozgrywek turniejowych gracze nie muszą kupować kamizelek ani kamizelek+hełm, gdyż są one od razu wliczane do wyposażenia. Także w odróżnieniu do meczy turniejowych jest tu wyłączony bratobójczy ogień oraz przenikanie przez graczy jest włączone. Pod koniec każdej rundy gracze otrzymują nagrodę pieniężną (niezależnie od wygranej/przegranej, ale wygrana jest nagradzana wyższą ilością pieniędzy). Oprócz tego pieniądze można zarobić także poprzez zabójstwa członków drużyny przeciwnej. Wysokość nagrody za zabójstwo różni się w zależności od rodzaju broni- np. zabójstwo nożem przynosi więcej zysków niż zabójstwo karabinem. Wiąże się to z trudnością obsługi danej broni.

Demolka

Demolka jest to połączenie trybu uproszczonego z wyścigiem zbrojeń. Gracze zostają podzielni na dwie drużyny, a mecz składa się z 20 rund. W trybie Demolka Gracze nie mają możliwości kupowania dodatkowych broni lecz otrzymują je automatycznie po zakończonej rundzie, jeśli udało im się zabić przeciwnika.
(Źródło: https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1807)

Wyścig zbrojeń

W tym trybie gracze znajdują się na dosyć małej mapie. Tryb ten charakteryzuje się natychmiastowym odrodzeniem po śmierci. Gracz zaczyna rozgrywkę z podstawową bronią, a w miarę jak zdobywa następne zabójstwa przechodzi do kolejnej. Kiedy osiągnie się maksymalny poziom (złoty nóż) rozgrywką się kończy poprzez zabójstwo gracza tymże nożem. Jeśli zostanie się zabitym nożem (dowolnym) traci się jeden poziom.

Deathmatch

Rozgrywka trwa 10 minut, gracze odradzają się w losowych punktach rozsianych po mapie. Każda broń (posiadana przez gracza) jest darmowa i można ją wybrać po odrodzeniu. Zabójstwo jest premiowane punktami. Co jakiś czas dostępne są bronie, zabójstwa którymi są dodatkowo premiowane. Wygrywa gracz, który osiągnie najwięcej punktów.

Mecz rankingowy (5 na 5) ("ranked")

Tryb ten działa na podobnych zasadach jak uproszczony. Rozgrywka składa się na 30 rund (trwających 2 minuty (max.)). Zwycięstwa, remisy i porażki wliczają się do systemu rang od którego zależy nasza ranga w grze. W przeciwieństwie do trybu uproszczonego można (a nawet należy) kupować kamizelki oraz kamizelki+hełm, gdyż jeśli gracz nie posiada hełmu strzał w głowę z większości broni kończy się śmiercią (headshot!).

Wygraną zapewnia wygranie 16 rund (w przypadku remisu następuje dogrywka). Taki mecz może trwać nawet 90 minut!

 

System rang

W CS:GO istnieje system rang, który odzwierciedla nasze umiejętności w grze (w teorii). Od postępów w trybie turniejowym zależy nasza ranga.

Rangi w CS:

Srebro I  (SIlver I)
Srebro II (Silver II)
Srebro III (Silver III)
Srebro IV (Silver IV)
Elitarne srebro (Silver V)
Mistrzowskie elitarne srebro (Silver VI)
Złoty laur I (Gold I)
Złoty laur II (Gold II)
Złoty laur III (Gold III)
Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)
Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)
Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)
Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)
Wybitny mistrzowski obrońca (Destinguished Master Guardian)
Legendarny orzeł (Legendary Eagle)
Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)
Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)
Elita światowa (Global Elite).

 

Skiny

W grze do broni dostępne są skórki- tzw. skiny. Kosztują one od kilkudziesięciu groszy to paru tysięcy złotych! 

Cena skina zależy m.in od stopnia jego zużycia- najwięcej warte są "Factory new" (Fabrycznie nowe), gdyż są one najmniej poniszczone.

Skiny można uzyskać poprzez:

-levelowanie (po osiągnięciu odpowiedniej ilości xp awansujemy na następny poziom, istnieje sznasa na otrzymanie skina do broni (skin zależy od mapy)

-otwieranie skrzynek (skrzynki można uzyskać podczas gry lub je kupić, niestety klucze można jedynie kupić lub wymienić się z kimś. Ceny kluczy to ok. 2-3 zł)

-zakup (przeważnie poprzez Rynek Społeczności Steam)

 

To by było na tyle w tym wpisie, mam nadzieję, że się podobał.

Pozdrawiam, zolnierzyk

 

 

 

 

 • Lubię to 1


3 komentarze


Rekomendowane komentarze

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 • Inne wpisy

  • Przez __Amoria__ w AmoriaBlog 10
   Hejka, ostatnio zafascynował mnie temat pluginów, toteż dzisiaj przygotowałam dla Was ich listę - nazwa pluginu, oraz jakie jest jego zastosowanie, zapraszam 😊
    
   Disguise - Zamienia Cię w moba jakiego chcesz/ dropnięty item, oraz wiele więcej. Komenda, której należy użyć to /disguise [mob, dropnięty item, itp]
    
   SuperVanish - Jest to Vanish, dzięki któremu nie pokazuje się innym graczom, że jesteś w grze, oni również Cię nie widzą. Nie ma efektu mikstury niewidzialności (Jak to w niektórych pluginach typu Vanish bywa) Komenda, której należy użyć to /v, lub /sv
    
   AuthMe - Plugin do logowania, czy rejestrowania się na serwer
    
   WorldEdit - Plugin służący do szybszego budowania ścian, jest wiele komend, które obejmuje ten plugin, (Nastroszona napisała większość komend do tego pluginu, oraz jak się go używa w swoim blogu, także zapraszam). Główna komenda to //wand. Możemy ten plugin spotkać na trybie Creative.
    
   NPC - Plugin do tworzenia NPC, tzn. do tworzenia "Nie żywych" postaci, moglibyśmy stworzyć np. takiego stojącego Daffita tuż przed Nami . Najbardziej powszechna i najprostsza komenda to /npc [nick] . Możemy takie npc spotkać na trybie survival na Naszej kraince ❤️.
    
   PermissionsEx - Plugin do uprawnień, tworzenia rang.
    
   Multiverse Core - Daje Nam możliwość zrobienia kilku światów na serwerze
    
   FriendMe - Plugin dający możliwość dodawania znajomych na serwerze, myślę, że fajnie by było takie coś wprowadzić na Krainkę :3
    
   PlayerWarning - Wysyła graczowi upomnienie, przed tym jak zostanie zbanowany
    
   McAdminChat - Tworzy Chat tylko i wyłącznie dla adminów, oraz rang wyższych
    
   PauseChat - Daje Nam możliwość tymczasowego wyłączenia chatu
    
   Reservations - Rezerwuje sloty dla Legend/ Herosów, itp, oraz rang wyższych
    
   EasyReport - Umożliwia zgłaszanie gracza
    
   ColoredSigns - Możemy dzięki temu pluginowi pisać kolorowo na tabliczkach
    
   AllServerFly - Plugin umożliwiający danie całemu serwerowi dostęp do komendy /fly
    
   EpicHeads - Można dzięki temu pluginowi, za pomocą komendy /head [nick], lub /skull [nick] dostać główkę danego gracza.
    
   AFK - Przy użyciu komendy /afk pokazuje komunikat na chacie, że gracza obecnie nie ma przy komputerze.
    
   PowerTool - Przy użyciu komendy /pt thorn możemy trzymając, np. patyk w ręku sprawić, że będzie strzelał piorunami, kiedy w coś, uderzymy, przykładowo w powietrze.
    
  • Przez __Amoria__ w AmoriaBlog 25
   Cześć! Dzisiaj stwierdziłam, że poruszę temat zapomnianych, tzn. trybów, które kiedyś były na kraince, ale zostały usunięte. Poniżej standardowo pojawią się screenshoty niektórych trybów, o których będzie dzisiaj mowa.
   Creative 1.7
   Kiedyś na serwerze był tryb Creative 1.7 i 1.8, nieco później pojawił się Creative 1.12, a całkiem niedawno również 3 Creative. Tryb 1.7 został jednak zlikwidowany, gdyż po wprowadzeniu Crtv 1.12, grało tam mało osób. Crtv 1.7 był drugim trybem, na którym grałam na kraince, zaraz po WaterBlocku. Ostatecznie jednak spodobał mi się FreeBuild i tam zazwyczaj możecie mnie spotkać. Pamiętam, że właśnie w 2016r. grająć na tym trybie dowiedziałam się o istnieniu forum od innych graczy. Za wielu wspomnień z tamtego trybu nie mam.
   The Lab
   Pamiętacie może tryb The Lab? Jakie tam były straszne pustki! Niestety pamięć mnie zawodzi i nie zbyt pamiętam o co chodziło w tamtym trybie. Graczy tam nie było prawie wcale, toteż tryb uzyskał miano opuszczonego i został usunięty. O ile dobrze pamiętam, ikonką "The Lab" była miksturka o różowym kolorze. ( Nie znam się za bardzo na miksturkach ). Zbytnio o tym trybie nie mogę się rozpisać, ponieważ nic ciekawego się na Nim nie działo.
   SpeedBuilders i MasterBuilders
   Na tych trybach również były pustki, ale nie aż takie jak na TheLab. Pamiętam jak sobie grałam z kuzynem w SpeedBuilders. Ikonką SB był diament, a MB - szmaragd. Chyba nawet w głębi mojej galerii jakieś screeny by się znalazły. Pamiętam, jak bardzo mi się spodobał taki malutki domek, jaki został przez kogoś wybudowany, że przez kilka kolejnych miesięcy, kiedy grałam sobie ze znajomymi budowałam coś na wzór tamtego domku, właśnie z trybu SB czerpałam inspiracje na kolejne budowle. Z kolei na trybie MasterBuilders grywałam nieco rzadziej, ponieważ nie lubię budować czegoś block w block i zawsze coś zmieniam po swojemu. Zazwyczaj odpadałam jako jedna z pierwszych osób i chyba nie zdarzyło mi się wygrać ani razu .
   Tak więc to na tyle, przepraszam, że dzisiejszy post jest nieco krótszy, natomiast nie bardzo pamiętam, co się takiego działo na tych trybach, ponieważ było to dość dawno, ale może Wy macie jakieś wspomnienia? Podzielcie się Nimi w komentarzu . Jak myślicie, czy skoro ostatnio jest taki wzrost graczy na Kraince powinni przywrócić te tryby?

  • Przez __Amoria__ w AmoriaBlog 5
   Cześć! *siorbie herbatkę* Dzisiaj postanowiłam opowiedzieć Wam nieco o historii z mojego życia. Jest to temat zupełnie odbiegający od moich standardowych wpisów, ale mam nadzieję, że również Was zaciekawi.
   W ostatnim czasie spotkałam się z moimi znajomymi, których poznałam w internecie. Tak wiem, kwarantanna i inne tego typu sprawy, ale po pierwsze, zachowaliśmy wszystkie wymogi sanitarne, a po drugie, nie było to jakieś większe zgromadzenie.
   No więc pojechałam na chwilę do innego miasta pozałatwiać pewne sprawy. Napisałam do mojej internetowej przyjaciółki, że jestem w tym mieście, ponieważ zazwyczaj, kiedy rozpoczynamy konwersację piszemy coś w stylu: -Hej, Co tam, Co porabiasz, itp. itd.
   Ona się ucieszyła, ponieważ jak się później okazało mieszkała właśnie w tym mieście. Spytałam się jej siostry, z którą również lubię od czasu do czasu popisać, na jakiej ulicy mieszkają. Początkowo nie miałam w planach do Nich pojechać, spytałam jedynie z ciekawości. No więc siostra mojej przyjaciółki podała mi adres. Jako, że było już późno w nocy poszłam spać, aby być wypoczęta rano.
   Następnego dnia, po zjedzeniu śniadania i przeglądaniu mojej zawartości telefonu, postanowiłam wejść w Mapy Google i wpisać ich adres. Okazało się, że było to 13 minut drogi z miejsca, w którym obecnie się znajdowałam. Postanowiłam, że podzielę się tą zaskakującą nowiną. Wszystkie byłyśmy zaskoczone, aż w końcu jedna z Nich zaproponowała, że może bym do Nich na chwilkę podjechała, chociaż żeby sobie pomachać. Bardzo się ucieszyłam, nie wiedziałam, że Nasze spotkanie będzie takie spontaniczne, z dnia na dzień. Po załatwieniu wszystkich spraw, było chyba około dwudziestej stwierdziłam, że podjadę pod owy adres. Muszę wspomnieć, że znamy się już rok, gadałyśmy ze sobą wiele razy i miałam pewność, że nie jest to jakiś człowiek, który ma powyżej 60 lat i podaje się za mojego rówieśnika. W internecie łatwo się złapać na takie osoby, więc proszę uważajcie, możecie być pewni, że ta osoba jest w Waszym wieku, a może być inaczej. Jeśli chcielibyście się spotkać, przyjdźcie na spotkanie z drugą osobą, tak jak zrobiłam to ja. No dobrze, ale wracając, bo trochę odbiegliśmy od tematu, postanowiłam, że podjadę pod owy adres. Przyznam się, że nieco się bałam. Kiedy już byłam na miejscu zobaczyłam dwie postacie w moim wieku. Nieco się wstydziłam, ale trzeba przełamywać strach. Rozmawiałyśmy dobre 40 minut, o życiu, oraz babskich sprawach. Zrobiłyśmy sobie wspólne selfie, po czym musiałam już wracać. Były to jedne z najlepszych chwil w moim życiu i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie sposobność, żeby powtórzyć to spotkanie.
   A Wy macie jakieś znajomości przez internet? Dzisiaj taki nieco krótszy wpis, ale ten tydzień zapowiada się na dość pracowity, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie. Papa ❤️