Strefa Militarna

 • wpisów
  91
 • komentarzy
  92
 • wyświetleń
  6387

Opowieść IV "Na skraju zagłady"- Sezon II cz. 4

zolnierzyk

364 wyświetleń

Lotnisko Zero, Tokio

-Z Pearl Harbour wyruszył okręt podwodny USS "Washington", który spotka się z nami na tych koordynatach- porucznik Gann wyświetlił na ekranie mapę- i wyruszy w kierunku Władywostoku. Planowany desant odbędzie się 10 kilometrów od miasta. Tam założymy tymczasową bazę, zbierzemy najpotrzebniejszy sprzęt i ruszymy w kierunku miasta. Resztę informacji podam na miejscu. Jakieś pytania?

 

Porucznikowi odpowiedziała głucha cisza. 

 

-Dobrze, zbierzcie manatki i niedługo wyruszamy.

 

USS "Washington", zachodnie wybrzeże Japonii

-Wynurzenie. Zbieramy naszych i płyniemy dalej- ogłosił dowódca okrętu.- mamy pozostać na powierzchni możliwie jak najkrócej, zrozumiano?

-Tak jest!- krzyknęli chórem marynarze.

 

Pół godziny później żołnierze znaleźli się już na okręcie i płynęli w kierunku Władywostoku.

Tam mieli wyeliminować dowódców całej operacji wymierzonej w USA. Jak im się uda, wojna może zakończyć się znacznie szybciej.

 

Kreml, Moskwa

-Wojska Unii zajęły Niemcy. Wspólnota przestała być naszą marionetką- mówił minister spraw zagranicznych do prezydenta Rosji- Straciliśmy sojuszników w tej części świata. Na pewno będą chcieli od nas wyjaśnień...

-Jakich wyjaśnień?!- krzyknął zdenerwowany prezydent- nie będziemy im nic wyjaśniać! Postawić wyrzutnie E-15 i E-16 w stan gotowości bojowej.

-Ale panie prezydencie....-zaczął minister obrony

-To rozkaz!- krzyknął i uderzył pięścią w stół- kiedy otrzymacie potwierdzenie odpalić pociski TPR-067 "Noworossyjsk" w kierunku Brukseli oraz Berlina. Wykonać.

Prezydent wstał i wyszedł, zostawiając oniemiałych ministrów. Kilka chwil później technicy w wyrzutniach E-15 i E-16 przygotowywali rakiety do startu. Cztery pociski TPR-067 wyleciały z wyrzutni i odpaliły silniki, aby wznieść się na wysoką orbitę Ziemi i odpalić taktyczne głowice jądrowe. 

Tymczasem specjaliści wywiadu Unii Europejskiej zauważyli postawienie w stan gotowości bojowej dwóch wyrzutni na terenie Rosji. Rozpoczęło się uruchamianie systemu Tarczy Przeciwrakietowej Wspólnoty.

Kiedy pociski osiągnęły orbitę i zaczęły spadać z rozmieszczonych na całym kontynencie mobilnych wyrzutni antyrakiet wyleciało kilkadziesiąt pocisków ARM-162 i ruszyło w kierunku głowic. 

Wysoko nad ziemią rozległ się błysk czterech wybuchów jądrowych, co świadczyło o zniszczeniu rakiet. Pociski zostały unieszkodliwione, ale nadal pozostawała kwestia opadu radioaktywnego.

 

Nadzwyczajnie posiedzenie Parlamentu Europejskiego

-Nie możemy zostawić tak jawnego ataku na nas bez odpowiedzi!- krzyczał z mównicy przedstawiciel Francji- Ogień trzeba zwalczać ogniem!

-Ale jak wystrzelimy nasze pociski, to oni wezmą odwet! Z Europy nic nie pozostanie!

-W takim razie pozostają bardziej konwencjonalne metody...

-Na przykład?

-Chyba nasz kontynent powinien dobrze wiedzieć, jak prowadzić wojnę- zaśmiał się przedstawiciel Szwecji

-Zaatakujemy Rosję? Zmiażdżą nas!- krzyknął ambasador Szwajcarii

-Większość sił Federacji jest zaangażowana w wojnę z USA, więc mamy całkiem realne szanse na powodzenia natarcia.- stwierdził minister obrony narodowej Polski

-Cisza! Cisza! Przystępujemy do głosowania nad atakiem na terytorium Federacji Rosyjskiej....- powiedział poważny przewodniczący zgromadzenia

 

C.D.N  

 

 0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 • Inne wpisy

  • Przez ModziQ w · • ● Świat ModziQ'a ● • · 9
   Hej
   W dniu wczorajszym, około godziny 18:50, katedra Notre-Dame w Paryżu stanęła w ogniu

   Zawaleniu uległa charakterystyczna iglica oraz dach

   Prawdopodobną przyczyną pożaru były prace remontowe, jest to jednak nieoficjalna informacja
   Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 4 nad ranem
   Na szczęście wnętrze świątyni jest w dobrym stanie, udało się ocalić charakterystyczne dwie wieże
   Poniżej kilka zdjęć


   Prezydent Andrzej Duda na swoim Twitterze zadeklarował, że Polacy zaczynają zbierać datki na odbudowę tej ikony architektury współczesnej europy
   I pomyśleć, że ta katedra tyle przeszła, rewolucję francuską i wiele, wiele innych a przez zwykłe niedopatrzenie została mocno zniszczona...


   I na koniec jedno zdjęcie z środka katedry

    
    
   Jutro pojawi się wpis "Sposoby zdobienia pisanek"
   Dziękuję za przeczytanie wpisu
  • Przez __Amoria__ w AmoriaBlog 13
   Hejka, ostatnio zafascynował mnie temat pluginów, toteż dzisiaj przygotowałam dla Was ich listę - nazwa pluginu, oraz jakie jest jego zastosowanie, zapraszam 😊
    
   Disguise - Zamienia Cię w moba jakiego chcesz/ dropnięty item, oraz wiele więcej. Komenda, której należy użyć to /disguise [mob, dropnięty item, itp]
    
   SuperVanish - Jest to Vanish, dzięki któremu nie pokazuje się innym graczom, że jesteś w grze, oni również Cię nie widzą. Nie ma efektu mikstury niewidzialności (Jak to w niektórych pluginach typu Vanish bywa) Komenda, której należy użyć to /v, lub /sv
    
   AuthMe - Plugin do logowania, czy rejestrowania się na serwer
    
   WorldEdit - Plugin służący do szybszego budowania ścian, jest wiele komend, które obejmuje ten plugin, (Nastroszona napisała większość komend do tego pluginu, oraz jak się go używa w swoim blogu, także zapraszam). Główna komenda to //wand. Możemy ten plugin spotkać na trybie Creative.
    
   NPC - Plugin do tworzenia NPC, tzn. do tworzenia "Nie żywych" postaci, moglibyśmy stworzyć np. takiego stojącego Daffita tuż przed Nami . Najbardziej powszechna i najprostsza komenda to /npc [nick] . Możemy takie npc spotkać na trybie survival na Naszej kraince ❤️.
    
   PermissionsEx - Plugin do uprawnień, tworzenia rang.
    
   Multiverse Core - Daje Nam możliwość zrobienia kilku światów na serwerze
    
   FriendMe - Plugin dający możliwość dodawania znajomych na serwerze, myślę, że fajnie by było takie coś wprowadzić na Krainkę :3
    
   PlayerWarning - Wysyła graczowi upomnienie, przed tym jak zostanie zbanowany
    
   McAdminChat - Tworzy Chat tylko i wyłącznie dla adminów, oraz rang wyższych
    
   PauseChat - Daje Nam możliwość tymczasowego wyłączenia chatu
    
   Reservations - Rezerwuje sloty dla Legend/ Herosów, itp, oraz rang wyższych
    
   EasyReport - Umożliwia zgłaszanie gracza
    
   ColoredSigns - Możemy dzięki temu pluginowi pisać kolorowo na tabliczkach
    
   AllServerFly - Plugin umożliwiający danie całemu serwerowi dostęp do komendy /fly
    
   EpicHeads - Można dzięki temu pluginowi, za pomocą komendy /head [nick], lub /skull [nick] dostać główkę danego gracza.
    
   AFK - Przy użyciu komendy /afk pokazuje komunikat na chacie, że gracza obecnie nie ma przy komputerze.
    
   PowerTool - Przy użyciu komendy /pt thorn możemy trzymając, np. patyk w ręku sprawić, że będzie strzelał piorunami, kiedy w coś, uderzymy, przykładowo w powietrze.
    
  • Przez __Amoria__ w AmoriaBlog 25
   Cześć! Dzisiaj stwierdziłam, że poruszę temat zapomnianych, tzn. trybów, które kiedyś były na kraince, ale zostały usunięte. Poniżej standardowo pojawią się screenshoty niektórych trybów, o których będzie dzisiaj mowa.
   Creative 1.7
   Kiedyś na serwerze był tryb Creative 1.7 i 1.8, nieco później pojawił się Creative 1.12, a całkiem niedawno również 3 Creative. Tryb 1.7 został jednak zlikwidowany, gdyż po wprowadzeniu Crtv 1.12, grało tam mało osób. Crtv 1.7 był drugim trybem, na którym grałam na kraince, zaraz po WaterBlocku. Ostatecznie jednak spodobał mi się FreeBuild i tam zazwyczaj możecie mnie spotkać. Pamiętam, że właśnie w 2016r. grająć na tym trybie dowiedziałam się o istnieniu forum od innych graczy. Za wielu wspomnień z tamtego trybu nie mam.
   The Lab
   Pamiętacie może tryb The Lab? Jakie tam były straszne pustki! Niestety pamięć mnie zawodzi i nie zbyt pamiętam o co chodziło w tamtym trybie. Graczy tam nie było prawie wcale, toteż tryb uzyskał miano opuszczonego i został usunięty. O ile dobrze pamiętam, ikonką "The Lab" była miksturka o różowym kolorze. ( Nie znam się za bardzo na miksturkach ). Zbytnio o tym trybie nie mogę się rozpisać, ponieważ nic ciekawego się na Nim nie działo.
   SpeedBuilders i MasterBuilders
   Na tych trybach również były pustki, ale nie aż takie jak na TheLab. Pamiętam jak sobie grałam z kuzynem w SpeedBuilders. Ikonką SB był diament, a MB - szmaragd. Chyba nawet w głębi mojej galerii jakieś screeny by się znalazły. Pamiętam, jak bardzo mi się spodobał taki malutki domek, jaki został przez kogoś wybudowany, że przez kilka kolejnych miesięcy, kiedy grałam sobie ze znajomymi budowałam coś na wzór tamtego domku, właśnie z trybu SB czerpałam inspiracje na kolejne budowle. Z kolei na trybie MasterBuilders grywałam nieco rzadziej, ponieważ nie lubię budować czegoś block w block i zawsze coś zmieniam po swojemu. Zazwyczaj odpadałam jako jedna z pierwszych osób i chyba nie zdarzyło mi się wygrać ani razu .
   Tak więc to na tyle, przepraszam, że dzisiejszy post jest nieco krótszy, natomiast nie bardzo pamiętam, co się takiego działo na tych trybach, ponieważ było to dość dawno, ale może Wy macie jakieś wspomnienia? Podzielcie się Nimi w komentarzu . Jak myślicie, czy skoro ostatnio jest taki wzrost graczy na Kraince powinni przywrócić te tryby?